سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

آموزش تگ نویسی

 آموزش مربوط به نوشتن برجسب یا تگ:

تگ (برچسب) چیست؟

تگ یک کلید واژه (کلمه ای که اطلاعاتی درباره اطلاعات یک صفحه وب یا یک مطلب به ما میدهد و باعث اطلاع رسانی درباره آن میشود) است که اطلاعاتی نظیر : سرگرمی ، ویدیو ، آموزش و …. را توضیح میدهد و اختصاصا برای جستجو شدن توسط موتور های جستجویی استفاده میشوند که سیستم آن ها بر اساس کلمات کلیدی میباشد (گوگل ، مایکروسافت ، …)

تگ را می توانید یک کلمه کلیدی یا یک گروه بدانید که همانند یک کانال عمل می کند و کاربر را به اطلاعات مرتبط به تگ راهنمایی می کند. تگ لزوما یک کلمه تنها نیست و ممکن چند کلمه و یا یک جمله کلیدی تگ شود.

هر کاربر می تواند برای مطلبی که می خواند تگ تعریف کند تا هم به خود و هم به دیگر کاربران در جستجوی اطلاعات کمک کند. همچنین برچسبها در انتهای هر مطلب در سایت نمایش داده می شوند و با کلیک کردن بر روی هر برچسب تمام مطالبی رو که از این برچسب استفاده میکنه رو مشاهده میکنیم. در ضمن برای مطالب مرتبط در انتهای هر مطلب از تگ استفاده می‌شود.

یک مطلب ممکن است تعدادی تگ داشته باشد. نوشتن حداقل یک تگ برای هر مطلب الزامی است. بهتر است تعداد این تگها خیلی زیاد نباشد تا بخش مطالب مرتبط دقیق تر باشد.

پیدا کردن تگ مناسب:

به مطلب خود توجه کنید، به چه کلماتی میتونه ربط پیدا کنه؟ خب اون کلمات رو بنویسید، دقت داشته باشید هر کلمه ای رو که می تونه به بقیه برای پیدا کردن اون مطلب کمک کنه رو بنویسید. چند مثال:
– اگر مطلبتون یه مقاله آموزشی در مورد فتوشاپ هستش تگها میتونه به این صورت باشه: آموزش, فتوشاپ,photoshop, adobe, گرافیک, graphic
– اگر مطلبتون راجع به صحبتهای هاشمی رفسنجانی در مورد انتخابات ریاست جمهوری دهم هستش: هاشمی ,هاشمی رفسنجانی ,آیت‌الله هاشمی رفسنجانی ,انتخابات, دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری, رییس جمهور , ریاست جمهوری, احمدی نژاد ,موسوی ,کروبی ,محسن رضایی
– اگر در مورد صحبتهای علی دایی (سرمربی پرسپولیس) در مورد سرمربی تیم فوتباله: دایی ,علی دایی ,فوتبال ,تیم ملی ,افشین قطبی ,قطبی ,سرمربی ,پرسپولیس
– اگر در مورد یک ترانه، آهنگ، خواننده می نویسید علاوه بر نام ترانه و نام خواننده، عبارت “موسیقی” را هم تگ کنید.
– اگر خبری در مورد ورزش لینک می کنید حتما نام ورزش را هم در قسمت برچسب بنویسید: فوتبال ,کشتی ,تنیس
– اگر داستان یا شعر بود، تگ “داستان” یا “شعر” را هم اضافه کنید.

توجه داشته باشید بین هر کلمه و تگ حتما از کاما «,» (کامای انگلیسی – کیبورد در حالت EN باشد- و نه کامای فارسی”،”) برای جدا کردن استفاده کنید. استفاده از جداکننده هایی نظیر + / – : × * غیر قابل قبوله.

بعد از اضافه شدن تگ در پایین آن قسمت، باید هر تگ بصورت جداگانه در کنار یک ضربدر که برای پاک کردن اون تگه، مشخص باشه.

شاید حوصلتون نباشه هی کاما بزارید، برای راحتی از این کار بعد از نوشتن هر برچسب در باکس مربوط، بر روی دکمه “افزودن” کلیک کنید. (این جعبه از تکنولوژی آجاکس استفاده میکنه یعنی شما میتونید هر کلمه ای رو که توی اون وارد کردید یه Enter بزنید تا اون کلمه به صورت اتوماتیک به تگ های مطلب اضافه شود.)

در هنگام نوشتن برچسب بهتره از برچسبهای که قبلا استفاده شده و در سیستم وجود داره استفاده کنید برای اینکار بعد از نوشتن کلمه مورد نظرتون کمی صبر کنید تا پنجره ای باز شده و تگهای پر استفاده نمایش داده شود و تگ مورد نظرتون رو انتخاب کنید.

از عبارت “افزودن بر چسب تازه” به عنوان تگ استفاده نکنید و حتما قبلا از فشردن کلید “افزودن” یک عبارت را تایپ کنید.

از کلماتی نظیر عکس، تصویر، ایران، زن، مرد، … که خیلی کلی می باشند استفاده نکنید.