سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

گاف الجزیره درباره بنر اوباما و شمر در تهران / عکس

didi ghatar.com ۱۶ خرداد ۹۴ دیدگاه ۸۱۶

استفن کینزر، خبرنگار الجزیره که مدتی را در ایران به گشت‌وگذار مشغول بوده است، چند روز قبل مقاله‌ای دربارۀ مذاکرات هسته‌ای میان ایران و شش قدرت جهانی نگاشته است و در بخشی از آن از اشتیاق مردم ایران برای توافق هسته ای سخن گفته است.


پاراگراف ابتدایی این مقاله چنین می‌گوید: «بر فراز یکی از میدان‌های اصلی تهران، تصویری تمام‌قد و ۱۲ متری از باراک اوباما در کنار یک قهرمان باستانی ایرانی است که هر دو کفش‌هایی شیک به پا دارند. شعار زیر این تصویر می‌گوید: در امان باش، با ما راه بیا. این تبلیغی برای یک شرکت کفش ایرانی است و نشانه‌ای از اینکه ایرانیان چه مشتاقانه به امید توافقی هسته‌ای هستند که تحریم‌های اقتصادی را رفع می‌کند و شاید دوره‌ای جدید در روابط با ایالات متحده می‌گشاید.»
 
الجزیره ساعاتی بعد به این اشتباه خود اعتراف کرده است.


بنر اوباما و شمر
 
بنر اوباما و شمر
بنر شمر و اوباما با زیرنویس شبکه بی بی سی فارسی که در زیرنویس آن آمده: «با ما باش، در امان باش» – میدان ولی‌عصر، خیابان کریمخان تهران

 
همچنین «وترنز تودی» با اشاره به اطلاعات نادرست منتشر شده توسط الجزیره درباره پوسترهای با ما باش، در امان باش و شمر زمانه ات را بشناس، انتشار این اطلاعات غلط و آبکی را «گاف قرن» شبکه الجزیره نامید.

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
×

صبر کن! این مطالب رو هم ببین:

و از اینجا وبگردی کن