سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

عکس / دستکاری کاریکاتور مهدی هاشمی در روزنامه شرق

Neo ghatar.com ۲۴ خرداد ۹۴ دیدگاه ۷۶۲

روز پنجشنبه روزنامه شرق به مناسبت اعلام حکم نهایی دادگاه مهدی هاشمی، کاریکاتوری از وی منتشر کرد که حاشیه های زیادی را به همراه داشت. اصلی ترین واکنش مربوط به طراح این کاریکاتور بود که مدعی بود کاریکاتورش تغییر یافته تا «به شخص ترسیم شده بر نخوره!»


کاریکاتور مهدی هاشمی روزنامه شرق

شهاب جعفر نژاد کاریکاتوریست روزنامه شرق از دست کاری بدون اجازه کاریکاتور وی از مهدی هاشمی توسط دست اندرکاران این روزنامه انتقاد کرد.
 
جعفرنژاد با ارائه تصویر کارتون اصلی و کارتون اصلاح شده مندرج در روزنامه شرق از مهدی هاشمی رفسنجانی – که به بهانه اعلام حکم نهایی وی در این روزنامه درج شده – نسبت به دستکاری در کاریکاتور خود که برای «برنخوردن به مهدی هاشمی» صورت گرفته، انتقاد کرد.

کاریکاتور مهدی هاشمی روزنامه شرق

جعفر نژاد با ارائه این دو تصویر از عملکرد روزنامه شرق انتقاد کرده و نوشته است:
 
« باور کردنی نیست! طرحی که من برای روزنامه شرق امروز زدم و طرحی که چاپ شد!!!!! من فکر می کنم اگه از نتیجه یک کار راضی نیستیم بهتره چاپش نکنیم تا یه همچین بلایی سر کار در بیاریم….اسم این کار واقعا چیه؟ دیگه این چه امضاییه زیر کار؟ که چی؟ که مثلا یه وقت به شخص ترسیم شده بر نخوره…خب شمایی که تصورت از کاریکاتور مسخره کردنه چرا کاریکاتور سفارش می دی؟ صورت کوچیک شده ،لب جمع شده، ابرو تغییر کرده..غبغب کوچیک شده …..نورش عوض شده…. آقا اصلا طرح من ضعیف،افتضاح، مجبوری مگه چاپش کنی ؟
پی نوشت: لازمه بگم در این اتفاق علی جهانشاهی عزیز(دبیر سرویس طرح) هیچ نقشی نداشتن چون در سفر بودند.»

کاریکاتور مهدی هاشمی روزنامه شرق

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
×

صبر کن! این مطالب رو هم ببین:

و از اینجا وبگردی کن