سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

مونا پورصالح، بیوگرافی و عکسهای جدید دختر بدنساز ایرانی

nasour ghatar.com ۱۹ آبان ۹۴ دیدگاه ۷۹۹

مونا پورصالح، دختر بدنساز ایرانی مقیم کانادا که روزگاری در کشورمان شنا و کونگ فو و غریق نجات را تجربه می کرد هم اکنون ساکن تورنتو کانادا و مهمتر از آن قهرمان و مربی پرورش اندام زنان در شاخۀ فیزیک است. او پیشتر در سال ۲۰۱۲ مقام سوم این رشته را در کانادا کسب کرده بود.

مونا پورصالح در بخش میس المپیا ۲۰۲۱ توانست به مقام چهارم برسد و جزو چهار بدنساز برتر جهان قرار گیرد.

مونا پورصالح

مونا پورصالح که متولد دهه ۶۰ در تهران بوده، در ایران کارش را با یک مربی خانم نروژی به نام تامسون شروع کرد و تشویق های خانوادۀ ورزشکارش او را به ادامۀ راهش ترغیب کرد.

مونا پورصالح اصالتا تورک آذربایجان شرقی می باشد او می‌گوید زمانی که در ایران بودم مدام اطرافیانم می گفتند که سبک کار کنم و عضلات بدنم را مردانه نکنم اما بعد از این که مسابقات پرورش اندام زنان را از تلویزیون دیدم علاقه مند شدم من هم مثل آنها به صورت حرفه ای در رشته پرورش اندام شرکت کنم.

مونا دربارۀ برنامه غذایی اش می گوید: کربوهیدرات در شش یا هشت وعده غذایی من وجود دارد. سفیده تخم مرغ با جو پرک شده برای صبحانه، سینه مرغ با سیب زمینی شیرین و شاید کمی برنج قهوه ای و چند ساعت بعد سینه مرغ با کلم برکلی یا نوعی ماهی با سبزیجات.

مونا پورصالح قهرمان پروش اندام

مونا پورصالح علت اصلی ترک ایران را سرزنش دیگران بخاطر عضله های بزرگش می داند و می گوید تا زمانی که در ایران بودم مجبور بودم سبک کار کنم تا عضله هایم بزرگتر نشوند. او در اولین حضورش در کانادا بعنوان «اورال واینر» مسابقات شناخته شد.
مونا این باور عمومی که خانم های بدنساز امکان باروری خود را از دست می دهند را رد می کند و معتقد است با رعاین اصول پزشکی می توان هم بدنساز باقی ماند و هم مادر شد.

به همراه هادی چوپان

مونا پورصالح در مورد مشکلات اجتماعی و شخصی رشتۀ ورزشی اش می گوید: وقتی قرار است برای مسابقه آماده بشوی، قادر نیستی در طول روزهای نزدیک به مسابقه رابطه عادی با دیگران داشته باشی. در طول چند ماه پیش از مسابقه حتی تلفن زدن به یک دوست وقت گیر است. روزی سه بار باشگاه می روید، ورزش های هوازی باید انجام بدهید، وقت بگذارید و درست کردن غذای مخصوص خودتان از شما وقت زیادی می گیرد. گاهی آن قدر خسته اید که دیگر توان سرمایه گذاری و انرژی گذاشتن برای ارتباطات باقی نمی ماند. در این شرایط، به ندرت کسی پیدا می شود که بتواند این مشکلات را درک کند.

این سختی ها فقط مختص خانم ها نیست بلکه آقایان این رشته هم در طول این دوره درگیر این مشکلات هستند. اگر کسی بخواهد تمام مسیر عمر مفیدش برای مسابقه ها آماده بشود، طبعا نه قادر به بچه دار شدن است و نه می تواند زندگی عاطفی خاصی داشته باشد. فقط همان هیکل را دارد برای این که پنج دقیقه روی استیج برود. برای همین هم من بعد از مسابقه، بالانس و توازن موجود را در زندگی ام ایجاد می کنم و باز هم وارد پروسه یک زندگی عادی می شوم تا شروع مسابقه بعدی.

مونا پورصالح زن بدنساز

دختر بدنساز ایرانی

مونا پورصالح کی گوید: در این رشته، بیرون از ایران هم چندان برای زن ها اعتباری قائل نیستند. به خانمی که نفر اول قهرمانی جهان را هم کسب کرده، چندان منفعتی به لحاظ مالی نمی رسانند در حالی که وضعیت آقایان واقعا متفاوت است.

مونا پورصالح زن قهرمان پرورش اندام ایرانی

منبع: زیباشهر

جدیدترین مطالب قطار وبگردی را از دست ندهید!

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از