سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

گاف عجیب روزنامه ورزشی ۹۰ در مورد توسل مادر «رونالدو» به «حضرت فاطمه (س)» /عکس

lokomotive ghatar.com ۰۱ تیر ۹۵ یک دیدگاه ۱۱۴۴

بسیاری از خوانندگان و کسانی که این تیتر را مشاهده می کنند، در لحظه اول تعجب خواهند کرد، و سؤالات بسیاری در ذهن آنها تداعی خواهد شد. آیا این تیتر طنز است؟ آیا مادر کریستیانو رونالدو مسلمان شده است؟ یا اطلاعات دینی ما ناقص است؟

روزنامه ۹۰ چاپ امروز [۱ تیر ماه ۱۳۹۵] با تیتر عجیبی از زبان دولورس آویرو، مادر کریستیانو رونالدو منتشر شد: “حضرت فاطمه(س) ما را حمایت می کند.”

 

fatima

درحالیکه منظور مادر کریس رونالدو «فاطیما» نام محلی مقدس در پرتقال بوده که معتقدند حضرت مریم در آن وارد شده بوده این روزنامه به اشتباه حضرت فاطمه نوشته است.

 

اصل داستان چه بوده است؟

مادر کریستیانو رونالدو به همراه نوه خود، برای وفای به یک عهد، به زیارت بانو فاتیما رفته است. در جایگاه مقدس(محراب)، دولورس آویرو بابت دوران حرفه ای خوب و موفقی که پسرش پشت سر می گذارد، شکر گزاری می کند؛ پسر او اخیراً به اولین بازیکن تاریخ پرتغال تبدیل شد که ۳ بار به قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا می رسد. مادر خانواده آویرو همچنین برای موفقیت تیم ملی پرتغال، که در حال رقابت در یورو ۲۰۱۶ فرانسه می باشد نیز بدین شکل دعا کرده است: “من برای وفای به یک عهد، نزد بانوی مان فاتیما [Fátima] آمده ام و برای موفقیت تیم ملی پرتغال دعا می کنم.”

fatima2

فاتیما کیست؟

پرتغالی ها او را بانوی ما خطاب می کنند(به پرتغالی: Nossa Senhora de Fátima) (به انگلیسی: Our Lady Fátima)؛ عنوانی است که مدعیان مشاهده حضرت مریم (مادر عیسی مسیح) یا به اصطلاح مدعیانِ تجلی مریم در شهر فاتیما به او اطلاق می‌کنند. این ادعا مربوط به سال ۱۹۱۷ است. سه کودک روستایی در آن سال ادعا کردند که مریم در دشتی در بیرون شهر فاتیما در پرتغال بر آن‌ها ظاهر شد. که از نام «بانوی تسبیح» یا «بانوی فاتیما» نیز برای اشاره به آن بانو استفاده می شود. از آن به بعد هر ساله هزاران نفر از شهر کوچک فاتیما زیارت و بازدید می‌کنند.

با این وجود میتوان در یافت که نام فاطیما توسط مسیحیت صرفا به حضرت مریم(س) اطلاق می شود و ارتباطی با حضرت فاطمه(س) ندارد.

شاید این مطالب را هم بپسندید

جدیدترین مطالب قطار وبگردی

دیدگاه ها

1
دیدگاه بگذارید

avatar
1
0
0
 
نظر با بیشترین واکنش
داغ‌ترین نظر
1
جلال
  اشتراک در  
جدیدترین قدیمی‌ترین بیشترین رای
اطلاع از
جلال
Guest
جلال

با سلام. وقتی اطلاعات تاریخی و دینی کم باشد این حوادث رخ می دهد. چند سال پیش تلویزیون خودمان برنامه یک ساعته ای در همین رابطه داشت که آن مکان را ارتباط داده بود به حضرت فاطمه ( س ) و هیچکس اعتراض نکرد. اخیراً هم که امام جمعه مشهر فرمودند ابومسلم دشمن امام رضا ( ع ) بود و خواستار تعویض نام یک تیم وفوتبال شدند و … که رسانه ای هم شد و ایشان توضیحی در این باره ندادند که ابومسلم با حضرت رضا ( ع ) همزمان نبود.