سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

پشت پرده درگیری دبیر و جدیدی در شورای شهر

lokomotive ghatar.com ۰۱ خرداد ۹۶ (۲) دیدگاه ۲۹۲۲

اتفاق عجیبی در شورای شهر، تیر خلاصی شد به بیش از یک دهه حضور ورزشکاران در شوراهای شهر.


درگیری دبیر و جدیدی

آریا صالحی- دعوایی که باید دو هفته قبل رخ می‌داد با نه بزرگ مردم به ورزشکاران در انتخابات شورای شهر، اتفاق افتاد. درست در صحن شورا. جایی که ۳۰ منتخب دوره قبل شورا آنجا بودند؛ همان جماعتی که ۲۸ نفرشان به ‌زودی باید بروند خانه‌ها‌یشان، چون ملت خواسته‌اند امید در شهر جاری شود. غم تلخ از دست رفتن صندلی اما برای آقایان پهلوان حسابی سنگین بود. اینقدری که صحن را به چاله میدان تبدیل کنند.
 
همه چیز از دو هفته قبل شروع شده بود. زمانی که عباس جدیدی نتوانسته بود مجوز حضور در انتخابات را بگیرد. او در این اتفاق علی دبیر را  مقصر می‌دانست. چرایش را کسی نمی‌داند اما او دبیر را مقصر مشکلاتی که برایش ایجاد شده بود می‌دانست. برای همین تلفنی حسابی از خجالت همکار و هم تیمی سابقش در آمده بود. عباس جدیدی در بخشی از گفت‌وگو به دبیر می‌گوید: «(..) عمرا اگر بگذارم تو صحیح و سلامت در خیابان‌های تهران راه بروی.»
 
جدیدی در نهایت تأیید صلاحیت می‌شود. ولی جایی در لیست خدمت پیدا نمی‌کند و مثل هادی ساعی و حسین رضازاده به عنوان نامزد مستقل به انتخابات شورای شهر می‌‌آید و مجموع آراء او در تهران، مثل هر دو قهرمان دیگر بیرون از لیست، تقریباً فاجعه‌آمیز است. البته علیرضا دبیر که توی لیست قرار گرفته هم شانسش برای بودن در جمع اعضای علی‌البدل هم خیلی نیست! در این شرایط جو سنگینی بر جلسه شورای شهر حاکم است. جلسه‌ای که غیر علنی و به نوعی یکی از آخرین حضورهای این گروه تصمیم‌ساز برای شهر در ساختمان شورا بوده.
 
تماس دو هفته قبل و حساسیت و فشار اعلام نتایج آرا، تقریباً نه فقط جدیدی و دبیر که همه اعضای اصولگرا و غیر اصولگرای بازمانده از شورا را کمی عصبی کرده بود. جلسه پتانسیل انفجار را داشت که دبیر در زمان رد شدن از کنار عباس جدیدی این جرقه را روشن کرد. او جمله تند چند روز قبل عباس را به یادش آورد و تأکید ‌کرد که هنوز روی پاهایش در شهر راه می‌رود. این جمله را دبیر گفت و رفت سر صندلی‌‌اش نشست. جدیدی کمی از راه دور با دستانش خط و نشان کشید و بعد دلش طاقت نیاورد. او سمت دبیر رفت و ضربه‌ای به این نماینده شورای شهر زد. دبیر هم متقابلاً سیلی عباس جدیدی را پاسخ داد، اما ضربه قهرمان سبک وزن که به حوالی چشم جدیدی خورده بود، پوست صورت قهرمان سنگین وزن را شکافت و خون جاری ‌شد. فریادها و توهین‌ها فضای شورا را پر کرد و …
 
عباس جدیدی که مدام آقا تختی را الگوی اخلاقی‌اش معرفی می‌کرد،کوتاه هم نمی‌آمد. بقیه ریختند تا سوای‌شان کنند و به سختی و با سلام و صلوات هر کدام را به سمتی بردند.
 
جدیدی که به شدت عصبانی بود، به گفته شاهدان با مأموران تماس گرفت و شکایتی علیه علیرضا دبیر تنظیم کرد، اما در آن دقایق علیرضا دبیر از شورا خارج شده بود.
 
تقریباً تمام چهره‌های ورزشی حاضر در شورای چهارم از عباس جدیدی شاکی بودند. آنها از اینکه رأی نیاورده‌اند دلخورند. اینکه رضازاده و ساعی کمتر از ۷۰ هزار رأی بیاورند. اینکه جنبش «نه» به ورزشی‌ها سبب شود بهنام محمودی در کرج، بهنام طیبی در قائمشهر، ابراهیم مهربان در لاهیجان، فریدون اصفهانیان در زنجان، رسول جزینی در اصفهان و دیگر ورزشکارانی که از سایر شهرها در شوراها ثبت‌نام کرده بودند، نتوانند به این مجالس شهری وارد شوند را برایش یک مقصر بزرگ معرفی می‌کنند. تقریباً همه جوی که در یک‌سال گذشته علیه ورزشکارها راه افتاد را حاصل عملکرد عباس می‌دانند. جنبشی که به خاطر عباس جدیدی و تصویر معروفش با مرحوم پورحیدری و جمله معروف او درباره زاویه افق بدن به پا شد و در تداومش در ماجرای پلاسکو به اوج رسید.
 
اتفاق صبح یک‌شنبه در روز پایانی اردیبهشت ۹۶ و ساعاتی قبل از اعلام نهایی برتری مطلق لیست امید در شوراها، آخرین ضربه تبر به پیکره نیمه‌جان درخت ورزشی‌های شورا بود که محکم‌تر از همه ضربه‌های قبلی زده شد!

جدیدترین مطالب قطار وبگردی را از دست ندهید!

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

2
دیدگاه بگذارید

avatar
2
0
0
 
نظر با بیشترین واکنش
داغ‌ترین نظر
2
جعفراین کجا و آن کجا
  اشتراک در  
جدیدترین قدیمی‌ترین بیشترین رای
اطلاع از
این کجا و آن کجا
Guest
این کجا و آن کجا

نه برادر امیدوار شدم . مردم دارند …… خب نباید هم از اول رای می دانند که ……. مردم باید بدانند که هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد. پس اگر یکی در یک امری برای کشور و مردم اش زحمتی می کشد قرار نیست بشود نگین هر انگشتری آن نگین هم انگشتر خود را می خواهد جای چشم ابرو نگیرد گرچه او بالا تر است و از این قبیل زیاد است مردم ما تقریبا در این مدت نشان داده اند که آنگونه باید انتخاب نمی کنند و هی هر از گاهی از دست شان در می رود و… Read more »

جعفر
Guest
جعفر

بله حال باید فهمید که مملکت نیازی به متفکران ودلسوزان دارد.با زور وقلدری مملکت به پیش نمی رود وجایگاه ورزشکاران عزیز درمیادین ورزشی میباشد.وامیدوارم این مسایل درس بگیریم وهرکاری را باتفکر انجام دهیم.ان شاءالله