سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

در مراسم ختم حمید باقری‌ درمنی (سلطان قیر) چه گذشت؟

baran ghatar.com ۰۹ دی ۹۷ یک دیدگاه ۲۳۴۰

حمید باقری‌درمنی معروف به سلطان‌قیر از مفسدین اقتصادی بود که هفته قبل اعدام شد. چهارشنبه مراسم ختمی در مسجد شهرک غرب برگزارشد و میزبانان سفره‌ای در رستوران برج لیدوما برای مهمانان پهن کردند.

حمید باقری‌درمنی معروف به سلطان‌قیر از مفسدین اقتصادی بود که هفته قبل اعدام شد. چهارشنبه مراسم ختمی در مسجد شهرک غرب برگزارشد و میزبانان سفره‌ای در رستوران برج لیدوما برای مهمانان پهن کردند.
 

 
در سال‌های اخیر فوت افراد معروف و مشهور غیرسیاسی بازتاب‌های عجیب و گسترده‌ای در فضای رسانه‌ای کشور داشته و همواره با حاشیه‌های زیادی همراه بوده است. مرتضی پاشایی، وحید مرادی، امیرمنصور آریا، مه‌آفرید خسروی و…؛ هر کدام در نوع خودشان جالب و بحث برانگیز بوده‌اند. همین موضوع باعث شد تا به محض دیدن آگهی مراسم ختم حمید باقری درمنی، تصمیم بگیرم تا در این مراسم حضور پیدا کنم؛ اما بر خلاف آنچه تصور می‌شد مراسم ختم درمنی چندان شلوغ نبود و در سکوت خبری هم برگزار شد.

مراسم ختم حمید باقری درمنی در مسجد جامع شهرک غرب برگزار شد. از ورودی مسجد با دسته‌گل‌های بسیار بزرگ و احتمالا چند میلیونی مواجه می‌شدی که روی هر کدام یکی از اسامی نامی آشنا نوشته شده بود. جلوی مسجد، اما چندین ماشین پلیس مستقر شده بود که به نظر خیلی عادی نمی‌آمد.
 
جلوی درب ورودی، افرادی ایستاده بودند که ظاهرا بسیار ناراحت و بهت زده بودند؛ گویی این شایعه که برخی از عوام همیشه می‌گویند «سلطان‌ها را اعدام نمی‌کنند و با یک نام مستعار در گوشه دیگر دنیا زندگی می‌کنند!» صرفا در تاکسی‌ها قابل استناد است. اینجا، اما خبری از این شایعات نبود. باقری درمنی -همچون سایر دانه‌درشت‌ها- واقعا اعدام شده بود و عکسی که از سالن شستشوی بهشت زهرا منتشر شده بود، در حالیکه نام «مرحوم باقری درمنی» در آن دیده می‌شد، حسابی در فضای مجازی دست به دست شده بود.

به سالن ورودی مسجد که رسیدیم، حدودا ۵۰ تا ۶۰ نفر مهمان آمده بودند که در این میان خبری از چهره‌های شناخته شده نبود. مهمانان به دو دسته تقسیم می‌شدند؛ افرادی که از دوستان و آشنایان خانواده باقری و همسرش خانواده مشفقی بودند و تعدادی از اقوامشان که از روستای درمن استان اراک آمده بودند.
 
صاحبان عزای این مراسم، ۴ برادر باقری درمنی و خانواده همسرش (مشفقی) تشکیل می‌دادند که البته مجید باقری درمنی یکی از برادران حمید باقری درمنی نیز در این مراسم حاضر نبود. باقری درمنی تنها یک فرزند به نام دانیال دارد که از صحبت‌های مجری مراسم برمی‌آمد در ایران است و در مراسم هم حضور دارد.
 
هنگامی که فرشته مرگ می‌آید نگاه نمی‌کند ثروتمندی یا مستمند…

قاری مجلس مراسم را با خواندن آیاتی از سوره یاسین شروع کرد و پس آن قدر و حمد و توحید را یکی پس از دیگری خواند. مجری مراسم هم از هنگامی که شروع به صحبت کرد از دل نبستن به دنیا گفت و از وفا کردن مال دنیا به آدمیزاد! مجری می‌گفت: «هنگامی که فرشته مرگ درب خانه آدم را می‌زند نگاه نمی‌کند که تو ثروتمندی و یا مستمند.» مجری بار‌ها و بار‌ها از مال دنیا گفت.

مجری مراسم در ادامه صحبت‌هایش گفت: هیچ راه فراری از حکومت عدل نیست و در ناز و نعمت هم که باشی روزی باید پاسخگوی اعمال خود باشی.

​روحانی مراسم، اما در میان صحبت‌هایش به کیفیت عقوبت الهی هم اشاره کرد و از عشق و علاقه خداوند برای بخشیدن بندگانش گفت و از جزایی که بندگان باید بابت حق الناس بپردازند.

روحانی مراسم ختم باقری درمنی می‌گفت: به هیچ فردی برای مال دنیا و ثروتش به کسی احترام نگذارید و از او نترسید، چرا که تنها هیچی که ارزش احترام دارد انسانیت است و فردی که درست زندگی می‌کند.
 
جای خالی برادر فراری…

در این مراسم بار‌ها از قول یکی از برادرانش به نام مجید به مهمانان خوش‌آمدگویی می‌شد و متقابلا از سوی مردم نیز از دست دادن حمید را به او تسلیت می‌گفتند. مجید یکی از ۵ برادر باقری‌درمنی است که هم اکنون متواری شده و قوه قضاییه دنبال اوست. او مدیرعامل وقت شرکت فجر گستر نوین است که با مشارکت در کلاهبرداری از شرکت پالایش نفت جی و بیمه ایران با ایجاد شبکه چند نفری فساد به برادرش خدمت‌رسانی می‌کرد و گویا از کشور هم گریخته است.

در میان تاج گل‌ها؛ دسته گل بزرگی از سوی همسایگان و اهالی برج صحرا تقدیم شده بود. برج صحرا از معروف‌ترین برج‌های خیابان فرشته است که باقری درمنی در آنجا ساکن بوده و هر واحد آن، قیمت‌های نجومی دارد.
 
‌مهمانی در برج‌لیدوما


 
مجری مراسم، اما در نهایت اعلام کرد: بازماندگان خانواده درمنی سفره احسانی را در رستوران برج لیدوما پهن کرده‌اند و از حاضرین دعوت کردند که به برج لیدوما که در روبروی این مسجد قرار دارد بروند.

در منوی این رستوران یک پرس جوجه کباب ۵۵۰.۰۰۰ ریال، یک پرس کباب کوبیده ۴۵۰.۰۰۰ ریال و یک چلوکره خالی ۱۰۰.۰۰۰ ریال سرو می‌شود.

البته نکته جالب توجه دیگر این است که در ابتدای ورود به وبسایت اینترنتی این رستوران با این جمله مواجه می‌شوید: «به علت بدحسابی، این وب سایت تا اطلاع ثانوی غیرفعال می‌باشد.»
 
منبع : مهر

شاید این مطالب را هم بپسندید

جدیدترین مطالب قطار وبگردی

دیدگاه ها

1
دیدگاه بگذارید

avatar
1
0
0
 
نظر با بیشترین واکنش
داغ‌ترین نظر
1
asa
  اشتراک در  
جدیدترین قدیمی‌ترین بیشترین رای
اطلاع از
asa
Guest
asa

سلام در گزارش نوشته بودین، استان اراک، این استان کجاست؟