سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

عکس/ ظاهر متفاوت روحانی اصلاح‌طلب در شب زلزله

lokomotive ghatar.com ۲۰ اردیبهشت ۹۹ دیدگاه ۱۱۲۲

محمدعلی ابطحی در صفحه اینستاگرام خود از ماجرای زلزله شب گذشته تهران و گفت و شنودهایش روایت کرد.

در پی وقوع زلزله بامداد روز جمعه تهران هرکسی داستان خود را دارد و آن را با لحن مخصوص به خود تعریف می‌کند. محمدعلی ابطحی عضو مجمع روحانیون مبارز، نیز داستان شب زلزله خود را در صفحه اینستاگرامش با انتشار عکسی متفاوت از خود اینگونه روایت کرد:

ماجراهای شب زلزله
مثل بچۀ آدم نشسته بودم روبروی تلویزیون و برای خودم سریال میسینگ می‌دیدم. صدای غرشی آمد و تکان شدید. داد زدم و با بقیه اهل منزل که خودشان خبردار شده بودند، خانوادگی دویدیم دم در. کرونا بی کرونا، وقت نبود. بین دعوت مهربانانه کرونا که می‌گفت استی ات هوم لطفاً و دستور قاطعانۀ زلزله که می‌گفت استی ات بیرون، مانده بودیم چه کنیم. توی راه پله‌ها آقایان با همان لباس خانه و خانم‌های همسایه در حال پوشیدن مانتو و روسری ملحق می‌شدند.

جلو آپارتمان‌ها ملت وایساده بودند. هرکس می‌رسید، کمی که می‌گذشت عید نوروز و سال نو را به هم تبریک می‌گفتند. تو قرنطینه ندیده بودند همو.

گفتیم بریم ماشین را از پارکینگ بیاوریم برویم کنار پارکی جایی توقف کنیم. تا ماشین را آوردیم بیرون همه خیابان ترافیک شد. کیپ.

همان کنار خیابان توی ماشین و بیرون آن ایستادیم.

خبرگزاری‌ها زود فعال شده بودند. خبرها پشت سر هم. هرکی زودتر می‌خواند. نوچ نوچی می‌کرد و سری تکان می‌داد، بقیه دورش جمع می‌شدند و می‌گفتند چی بود؟ چی شد؟ فاصله اجتماعی هم کشک.

هرکس جوکی می‌خواند اجرای زندۀ آن را هم می‌رفت. ما هم که آخوند و مسئول سابق، متلک خورمون ملس…

بالاخره با کلی استغفار و دلی پاک آمدیم خانه و سحری خوردیم و نماز صبح و آیات را به جا آوردیم و خوابیدیم. پکیج وسایل اولیه زلزله هم آماده کردیم دم خانه. صبحی تا بیدار شدم، دیدم نوشته‌اند گسل ‌های تهران شناسایی و دستگیر شده‌اند. پریدم جلو تلویزیون اعترافاتشون را گوش بدهم. هنوز آماده نشده بود.

چاکر همه‌تون. خدا نگهدارتون. لبخند بر لب‌هاتون
سید محمد علی ابطحی
نوزده اردیبهشت ۹۹

محمدعلی ابطحی

شاید این مطالب را هم بپسندید

جدیدترین مطالب قطار وبگردی

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از