سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

چرا قیمت بلیط هواپیما سیستمی و چارتری متفاوت است؟

dell ghatar.com ۱۸ خرداد ۹۹ دیدگاه ۱۲۵

تهیه بلیط هواپیما با قیمت مناسب، می تواند تاثیر بسیاری در مخارج یک سفر داشته باشد. شاید به همین دلیل است که مسافران عموما قبل از خرید، سایت های مختلف گردشگری را بررس می کنند.

البته این موضوع گاهی منجر به کلافگی آنها نیز می شود. اما زمانی که سایت مناسبی پیدا می شود باز هم ممکن است ندانند چه نوع بلیطی تهیه کنند! اصطلاحاتی مانند کلاس پروازی، بلیط چارتر و یا سیستمی و …. ممکن است خرید را سخت تر کند. یکی از رایج ترین کلماتی در خرید بلیط هواپیما وجود دارد، بلیط های چارتری و سیستمی است.. هر چند که بسیاری در مورد این دو نوع گفته شده است اما در این مقاله به موارد مهمی همچون نحوه کنسلی بلیط چارتر بدون سوخت شدن آن نیز می پردازیم.

بلیط هواپیما سیستمی و چارتری

بلیط هواپیما چارتر چیست؟
زمانی که قصد خرید بلیط چارتر را دارید، باید بدانید دیگر طرف حسابتان ایرلاین نیست! این بلیط ها توسط آژانس های هواپیمایی از قبل رزرو شده اند. در واقع یک آژانس بخشی و یا تمام بلیط های یک هواپیما را پیش خرید می کند و به مشتریانش می فروشد. شاید با این جمله دلیل اینکه بسیاری از آژانس ها با کنسلی بلیط چارتر کل قیمت آن را سوخت می کنند، را متوجه شده باشید! شرکت چارتر کننده بلیط را از قبل خریداری کرده است. با رزرو مسافر از فروختن آن به مسافر دیگر جلوگیری شده است و زمانی که شخصی بلیط خود را کنسل می کند باعث ضرر به شرکت چارتر کننده می شود!
اما دلیلی اینکه بلیط چارتر گاهی ارزانتر از بلیط هواپیما سیستمی است نیز همین موضوع است! گاهی بلیط های هواپیمایی که چارتر شده است به فروش نمی رسد.

به گزارش الف چارتر کنندگان برای جلوگیری از ضرر بیشتر، اقدام به کاهش قیمت بلیط هواپیما می کنند. این بلیط ها عموما با نام بلیط های لحظه آخری نیز شناخته می شوند. البته فراموش نکنید این اتفاق در فصل های کم تردد و به اصلاح low season اتفاق می افتد. اگر در فصل های شلوغ گردش و سفر، منتظر کاهش قیمت ها باشید اشتباه بزرگی را مرتکب شده اید. چرا که در این فصول قیمت بلیط چارتر کاهش نمیابد و امکان افزایش قیمت آنها نیز وجود دارد.

اگر توجه کرده باشید؛ در تمامی مسیرها نمی توان بلیط هواپیما چارتر را تهیه کرد. عموما شرکت های چارتر کننده در مسیرهای پر رفت و آمد مانند تهران مشهد، تهران کیش، تهران استانبول، مشهد کیش و … اقدام به این کار می کنند. دلیل این موضوع هم کاملا مشخص است. در این مسیرها امکان ضرر کمتر وجود دارد.

بلیط هواپیما سیستمی چیست؟
بلیط هواپیما سیستمی بدون دخالت آژانس های چارتر کننده و بطور مستقیم توسط ایرلاین ها در اختیار مردم قرار می گیرد و عموما از مدتها قبل پروازها برنامه ریزی می شود. این ویژگی برای کسانی که قصد تهیه ویزا و سفرهای خارجی را دارند بسیار با اهمیت است. از دیگر ویژگی های بلیط سیستمی تفاوت قیمتی است که در سنین مختلف دارد. برای نوزادان کوچکتر از ۲ سال، برای کودکان بین ۲ تا ۱۲ سال و بزرگسالان قیمت بلیط متفاوت است.

همچنین استرداد بلیط حتی بعد از انجام پرواز نیز اتفاق می افتد. اگر به هر دلیلی مسافرانی که بلیط هواپیما سیستمی خریداری کرده اند به پرواز نرسند می توانند به راحتی بلیط خود را کنسل کنند! البته در بلیط هواپیما چارتر نیز احتمال کنسلی بلیط وجود دارد که در ادامه به آن می پردازیم.

بلیط هواپیما سیستمی و چارتری

کنسلی بلیط هواپیما چارتر
در سامانه آنلاین سفرمی برای اولین بار کنسلی بلیط هواپیما چارتر مطرح شد. کنسلی بلیط هواپیما چارتر به معنی پس دادن تمام وجه بلیط نیست. اما مسافران سفرمی بسته به زمانی که بلیط هواپیما چارتر خود را کنسل می کنند، بخشی از پول را پس بگیرند. توجه کنید که سفرمی سامانه رزرواسیون آنلاین است و بلیط های چارتر کنندگان را نمایش می دهد. با توجه به قوانینی که هر چارتر کننده دارد، بخشی از پول به عنوان جریمه کنسلی برداشته می شود. این جریمه در بلیط های سیستمی نیز اتفاق می افتد.
اما در بین بلیط های چارتر رواجی نداشته است. برای اطلاع بیشتر از این موضوع می توانید با سایت سفرمی تماس گرفته و از مشاوران سفر این مجموعه کمک بگیرید.

بلیط هواپیما سیستمی و چارتری

خرید بلیط از سفرمی
برای خرید بلیط می توانید از طریق اپلیکیشن و یا سایت سفرمی اقدام کنید. در این سامانه اجباری برای ثبت نام اولیه وجود ندارد. اما اگر علاقمندید در جشنواره های مختلفی که این سایت برگزار می کند شرکت کنید بهتر است ثبت نام اولیه را انجام دهدید تا وارد باشگاه مشتریان سفرمی شوید. در باشگاه مشتریان سفرمی علاوه بر بازگشت بخشی از پولی که بابت خریدتان خرج کرده اید، به حساب کاربریتان، می توانید از کدهای تخفیف سایر شرکای تجاری سفرمی نیز استفاده کنید.

لازم به ذکر است رزرو هر گونه هتل خارجی و یا بلیط از ایرلاین های خارجی نیز به راحتی و تنها با کارت های عضو شتاب در این سایت اتفاق می افتد.
فراموش نکنید در صورتی که در سایت ثبت نام کرده اید قبل از خرید حتما وارد اکانت کاربریتان شوید تا امتیاز به شما تعلق بگیرد.

رپورتاژ آگهی

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
×

صبر کن! این مطالب رو هم ببین:

و از اینجا وبگردی کن