سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

ترفندهای کلاهبرداران در خرید و فروش خودرو دست دوم

dell ghatar.com ۲۱ مرداد ۹۹ دیدگاه ۲۱۵

به روزترین ترفندهای کلاهبرداران در خرید و فروش خودرو

خرید و فروش خودرو دست دوم

این روزها قیمت خودرو در کشور ما به چند دلیل بسیار بالا رفته است: تورم، افزایش نرخ دلار و کاهش عرضه خودرو صفر. افزایش قیمت باعث می شود تا اگر از ماشین‌تان چندین سال استفاده کنید، به‌جای کاهش قیمت به دلیل استهلاک، معمولاً به خاطر تورم دچار افزایش قیمت می‌شود! افزایش پی‌در‌پی قیمت باعث شده است تا خودرو برای افراد کارکردی دوگانه داشته باشد؛ به این معنی که هم برای مسافرت و تردد از آن استفاده کنند و هم آن را به‌عنوان یک کالای سرمایه‌ای و حفظ ارزش پول نگهداری کنند.

بسیاری از افراد هم معتقدند علاوه بر این که خرید خودروی دست دوم می تواند آنها را از ضرر تبدیل خودروی صفر به کارکرده حفظ کند، خودروهای داخلی مدل های قدیمی‌تر از کیفیت بالاتری برخوردارند و آپشن های بیشتری نیز به همراه دارند.  بنابراین خرید خودروی دست دوم برای بسیاری از افراد توجیه اقتصادی و منطقی بیشتری دارد.

علیرغم این صرفه‌جویی‌ها ممکن است در خرید خودرو دست دوم به راحتی حتی تا ۱۰۰ میلیون تومان ضرر کنید؛ مگر اینکه یک کارشناس حرفه ای و متخصص قبل از خرید خودرو  را به صورت کامل کارشناسی کند. در ادامه به برخی از ترفندهای کلاهبرداری که می‌تواند برای خریداران خودروهای کارکرده ریسک زیادی ایجاد کند و آنان را دچار ضرر و زیان نماید اشاره خواهیم کرد:

 • گول ظاهر خودرو را نخورید

خرید خودرو دست‌دوم و کارکرده را می‌توان کار بسیار مشکلی دانست، چرا که در یک بازدید معمولی و به‌خصوص بدون کارشناسی نمی‌توان بسیاری از موارد خودرو را تشخیص داد . ممکن است فروشنده بسیاری از عیوب و ایرادها را از شما مخفی کند. شاید هم خودرو با برخی از فعالیت ها مانند صفر شویی ظاهر جذابی پیدا کرده است. اما دقت داشته باشید  مشکلات احتمالی خودروی کارکرده ممکن است بیش از یک ضرر و زیان مالی باشند و حتی برای شما ریسک جانی داشته باشد. طبق آمار به دست آمده از بین هر ۴ خودرو، ۳ تای آن‌ها دارای مشکلات فنی و بدنه هستند، پس سعی کنید هوشیار عمل کنید.

خرید و فروش خودرو دست دوم

 • حواستان را جمع تغییرات کنید

ممکن است در موقع بازدید خودرویی به شما نشان داده شده و در موقع تحویل یک خودرو با ظاهر مشابه و البته خیلی مشکل دار به شما تحویل داده شود. تشخیص مورد تعویض ماشین هم با یکی دو جلسه بازدید خیلی سخت خواهد بود و حتما باید شماره شاسی موتور و سایر قطعات را با سند خودرو مطابقت دهید.

 • خودرو را در تمام مدت زیر نظر داشته باشید

ممکن است در زمانی که شما خودرو را بررسی کرده‌اید و مشغول چانه‌زنی بر سر قیمت و شرایط خرید هستید و یا در حال نوشتن قولنامه و صحبت با فروشنده هستید، در پارکینگ کناری بسیاری از قطعات در خودرو با مشابه خراب و یا تصادفی آن‌ها تعویض شوند. اگرچه این به ندرت اتفاق می افتد، اما به‌هرحال برای شما دردسر و زیان را به همراه دارد.

 • از کارشناسان شرکتی کمک بگیرید

کارشناسانی که فروشنده معرفی می‌کند، به‌احتمال‌زیاد به دلیل آشنا بودن با وی ایرادات خودرو را آن‌طور که هست برای شما بیان نخواهند کرد. بنابراین به همین راحتی با کارشناس معرفی شده فروشنده کنار نیایید. در این موارد حتی احتمال ذی‌نفع بودن کارشناس و یا قلابی بودن او وجود دارد.

 • از اصالت خودرو مطمئن شوید

تشخیص جعلی بودن شماره‌های حک‌شده بر روی شاسی، موتور و قطعات دیگر کاری است که تنها کارشناسان حرفه‌ای و باتجربه از پس آن برمی‌آیند. درصورتی‌که چنین اتفاقی برای شما بیافتد ممکن است به عنوان خریدار مال مسروقه با مراجع قضایی روبرو شوید.

 • سند را به صورت قطعی انتقال دهید

پیشنهاد شرایط اقساطی و یا پرداخت در موعدهای بعدی می‌تواند برای خریدارانی که کسری بودجه دارند جذاب باشد. اما به خاطر داشته باشید که ممکن است پس از پرداخت قسط اول دیگر رنگ خودرو و فروشنده را نبینید. البته در بسیاری از موارد هم دیده شده که خریدار خودرو را تحویل گرفته و مدت زمانی طولانی اقساط را پرداخت کرده است. پس از اتمام اقساط برای تعویض پلاک که مراجعه کرده متوجه شده است که برخی موارد اصالت خودرو زیر سوال است.

خرید و فروش خودرو دست دوم

بهترین راه خرید و فروش خودرو دست دوم

همراه مکانیک موسس بزرگ‌ترین نمایشگاه خودروهای کارشناسی شده در ایران است که تلاش کرده تا با کارشناسی کردن تمام خودروها و ارائه ضمانت کارشناسی و پرداخت خسارت شرایط ایجاد کند تا خریداران با اطمینان کامل خرید خودروی خود را انجام دهند.

مزایای خرید خودرو از نمایشگاه همراه مکانیک:

 • امکان خرید خودروی کارشناسی شده به همراه گزارش کامل کارشناسی
 • پرداخت فقط هزینه کارشناسی یک خودرو به جای چندین خودروی مورد نظر برای خرید
 • دریافت ضمانت پرداخت خسارت کارشناسی روی خودرو
 • دریافت مشاوره حقوقی رایگان برای عقد قولنامه در محل
 • امکان تعویض پلاک برای بعضی خودروها توسط شرکت

 
با همراه مکانیک مطمئن بخرید، آسان بفروشید

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
×

صبر کن! این مطالب رو هم ببین:

و از اینجا وبگردی کن