سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

نمکی: عوضی وزیر شدم!

baran ghatar.com ۰۷ مهر ۹۹ یک دیدگاه ۴۲۳

وزیر بهداشت گفت: اگر خواهش کردم پول بدهید برای این است که می‌خواهیم برای پاییز آماده شویم اما این پول را هم نمی‌خواهیم و از این بعد لب فرو می‌بندیم.

سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز یکشنبه ۶ مهر در مراسم تجلیل از پیشکسوتان سلامت در دفاع مقدس و مقاومت گفت: من وزیر سیاسی نیستم، سیاست بلد نیستم. نه رسانه دارم، نه تیم. وقتی به وزارت بهداشت رفتم هیچ معاونی را عوض نکردم. من عوضی وزیر شدم. وزیر شدن چیزهایی می‌خواست که من ندارم. این کسوت داشته‌های دیگری می‌خواست که من نداشتم. اهل تضرع و زاری نیستم که در اوج تحریم‌ها ضجه بزنم که پول و ارز ندارم. وی افزود: رئیس بانک مرکزی دیروز شنبه ۵ مهر ماه محبت کرد تا بخشی از بودجه صندوق توسعه کشور برای وزارت بهداشت آزاد شود. می‌دانم چه فشار سنگینی را تحمل می‌کند. اگر خواهش کردم که پول بدهید، برای این است که می‌خواهیم برای پاییز آماده شویم. می‌خواهیم مبلغی را به همکارانی بدهیم که ماه‌هاست در میدان مبارزه زحمت می‌کشند، ماه‌ها صبوری کرده‌اند اما گفتیم همین خرده را هم نمی‌خواهیم که مبادا این درخواست من مشکلی ایجاد کند.
 
نمکی گفت: اگر خدای نکرده از کرونا شکست بخوریم، همه ضرر می‌کنیم اما به همکاران اعلام کردیم این پول را هم نمی‌خواهیم. از این بعد لب فرو می‌بندیم. همکاران من حقوق هم نگیرند، کار می‌کنند. وی ادامه داد: اولین ساعاتی که خبردار شدم همه‌گیری کرونا (کووید-۱۹) در چین اتفاقی افتاده است، گفتم ویروس جدیدی پا به عرصه طبیعت گذاشته و روزهای سحتی را برای کل جهان می‌بینم. وقتی از بستن پروازهای چین صحبت کردم برخی خیلی ساده‌لوحانه به ما نگاه می‌کردند. گفتم اگر این آتش به نیستان کشور افتاد چه‌ها می‌شود. وزیر بهداشت گفت: گرچه در بهترین شرایط ۱.۶ تخت به ازای هزار نفر داریم – کشورهای اروپایی حداقل ۳ برابر ما تخت و پزشک و  پرستار دارند – روز سوم اسفند نشستیم طراحی حمله‌ای به سمت ویروس را انجام دادیم تا به صورت فعال به سمت بیماری برویم.
منبع: بهارنیوز

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

1
دیدگاه بگذارید

avatar
1
0
0
 
نظر با بیشترین واکنش
داغ‌ترین نظر
1
محمد
  اشتراک در  
جدیدترین قدیمی‌ترین بیشترین رای
اطلاع از
محمد
Guest
محمد

جناب دکتر نمکی شما و همقطارانتان وقتی بجای صیانت از پرسنل شریف درمان با آنها مثل برده رفتار میکنید باید هم امروز عده ای با شما رفتار گدامنشانه داشته باشند.ارزش کادر درمان را حفظ نکردی و ارزش خودت پایمال شد.حقته.

×

صبر کن! این مطالب رو هم ببین:

و از اینجا وبگردی کن