سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

ترفند تبلیغاتی نورچشمی‌ها در بازار لوازم خانگی

tesla teslapress24.com ۱۳ مهر ۹۹ دیدگاه ۱۸۲

دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی ایران: واردات از کره نداریم، ادعای شرکت‌ها تبلیغاتی است

تصلا دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی ایران در پاسخ به این سوال که. «آیا قطعات کره‌ای به ایران وارد می‌شود یا ادعاهای مطروحه از سوی یک سری تولیدکنندگان لوازم خانگی کذب است. گفت: « این ادعاها صرفا جنبه تبلیغاتی است زیرا در حال حاضر قطعه کره‌ای در ایران موجود نیست. در واقع می توان گفت واردات قطعات لوازم خانگی کره ای عملا قطع است.»

عباس هاشمی در تکمیل صحبت‌های خود گفت:. «حالا نه اینکه واردات از کره صددرصد قطع باشد؛ ولی به ندرت اتفاق می افتد. قطعاتی که از کره وارد می‌شوند، بیشتر تامین‌کننده‌های چینی‌اند؛ آن هم نه جنس درجه یک چینی زیرا برندهای معروف چین به نوعی از تجارت با ایران به دلیل تحریم‌ها اکراه دارند. در حال حاضر برندهای معروف چینی مثل «مدیا» و… نمی‌توانند به دلیل تحریم‌های بانکی، آزادانه اجزاء و قطعات برای ایران بفرستند.

برندهای شناخته شده چینی هم برای صادرات به ایران محدودیت دارند

دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی ایران در مورد برندهای تولیدکننده قطعات لوازم خانگی چینی که نمی‌توانند به ایران صادرات داشته باشند. گفت: «حتی برندهای شناخته شده چینی هم محدودیت دارند. کره‌ای‌ها که دیگر موضوعی علی‌السویه است و تقریبا می‌شود. گفت واردات از آنجا قطع است چون خود «گلدیران» و «سام» که همان «سامسونگ» و «ال جی» بودند. در شرایط فعلی نمی‌توانند از کره قطعه وارد کنند. شرکت‌های دیگر که جای خود دارند. اما در مورد تولیدکنندگانی که ادعا دارند، من خودم نمی‌توانم این ادعا را بپذیرم.»

کره به پیشواز تحریم‌ها رفته و به ایران قطعه نمی‌دهد
دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی ایران ادامه داد: «برای اثبات درستی یا نادرستی سخن شرکت‌هایی که چنین ادعایی دارند. می‌توان به پروفرم‌های این شرکت‎ها مراجعه کرد. در این پروفرم‌ها می‌توان دید که قطعات وارداتی اصلِ کره است یا خیر. همچنین مورد دیگر مراجعه به لیست واردات ۵ ماهه نخست سالِ بانک مرکزی است.»

هاشمی در مورد عدم همکاری برندهای معروف چینی برای صادرات لوازم و قطعات لوازم خانگی به ایران گفت.: «برندهای معروف چینی مثل «مدیا»، «گری». و برندهای معروف دیگر در حال حاضر به دلیل محدودیت ناشی از تحریم ایران با کشورمان کار نمی‌کنند. مدتی بود که شرکت «مدیا» قطعه‎ای به ایران صادر نمی‌کرد؛ اما با وجود مذاکرات بسیار و پی در پی در حال حاضر به طور محدود به ایران قطعه می دهد. این در حالی است که کره به پیشواز تحریم رفته و به نظر من بعید است که قطعه‌ای را به ایران عرضه کند.»

واردات گسترده قطعات متفرقه چینی به ایران

دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی ایران ادامه داد.: «برندهای بزرگ چینی که با بانک‌های دنیا کار می‌کنند، با ایران کار نمی‌‎کنند. بنابراین یک سری برندهای متفرقه چینی. در حال حاضر به ایران اجزا و قطعات می‌فرستند زیرا برندهای بزرگ به صورت مستقیم نمی‌توانند. به ایران کالا بدهند یا اگر بخواهند. صادرات به ایران داشته باشند، باید ریسک این کار را بپذیرند.

برای ادامه مطلب لطفا اینجا کلید کنید.

جدیدترین مطالب قطار وبگردی را از دست ندهید!

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از