سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

مصرف‌کننده ایرانی در حسرت گارانتی

tesla teslapress24.com ۱۴ مهر ۹۹ دیدگاه ۱۲۲

گارانتی‌ کالا چرا پرطرفدار شده است؟

تصلا– پس از اینکه پای دو برند کره‌ای از بازار لوازم خانگی ایران کوتاه شد.، در یک سال گذشته عملا رفتار مصرف‌کننده‌های لوازم خانگی تغییر کرده .و گارانتی‌ کالا از اهمیت بالایی برخوردار شده است.

اگر سری به بازار امین حضور بزنید، کاملا همه چیز آشکار می‌شود. اول اینکه از شلوغی و تب و تاب تابستان‌های داغ گذشته دیگر خبری نیست. که خانواده‌ها برای خرید جهیزیه و عوض کردن لوازم آشپزخانه برای ست کردن با دکوراسیون جدید خانه وارد دنیای محصولات لوازم خانگی می‌شدند. و از آنجایی که چند وقتی است واردات لوازم خانگی متوقف شده. کسب و کار برخی شرکت‌های زیرزمینی که گارانتی‌ کالا قلابی می‌فروشند. سکه شده است.

افزایش ناخالصی‌های بازار با گارانتی‌ کالا

وقتی از مغازه‌دارهای امین حضور از قاچاق لوازم خانگی پرس و جو می کنیم. همه آن را تایید می‌کنند اما منکرفروش آن در مغازه خود هستند. و برخی از آنها می‌گویند اگر برندی از لوازم خانگی دارند از ته‌مانده‌های انبار است. و گارانتی آنها هم اصلی و مربوط به همان شرکت مادر واردکننده است. اما واقعیت این است که ناخالصی‌های بازار به قدری زیاد شده. که تشخیص سره از ناسره بسیار سخت است.

به همین دلیل به مغازه یکی از قدیمی‌های بازار سر زدیم. تا کمی بیشتر نسبت به وضعیت بازار لوازم خانگی و گارانتی‌های که ارائه می‌شود. مطلع شویم.

گارانتی‌ کالا برندهای خارجی جعلی است

آخرین ته‌ مانده‌های برندهای معروف کره‌ای که در انبارها دپو مانده بود. در یک سال گذشته که هیچ محصول جدید از این دو برند وارد نشده به فروش رسیده. و عملا گارانتی که الان برای این محصولات ارائه می‌شود کاملا جعلی است.

این فروشنده قدیمی بازار لوازم خانگی خیابان جمهوری. هم با تایید این موضوع گفت: بسیاری از همان شرکت‌های واردکننده‌ای محصولات کره‌ای هم به سختی باور کردند. که آنها به طور کامل بازار ایران را ترک کردند. به همین دلیل محصول چندانی در انبار نداشتند. و حتی ثبت سفارش‌های که در ابتدای سال ۹۸ انجام داده بودند. به سختی به کشور وارد کردند. از این رو با قطع یقین اعلام می‌کنم که بخش عمده‌ای از گارانتی‌ محصولات کره‌ای در بازار وجود دارد. جعلی است؛ زیرا بسیاری از یخچال، تلویزیون و … کره‌ای که در بازار موجود است. قاچاق است و اگر به بازار بانه و سایر شهرهای مرزی سری بزنید. محصولات خارجی و حتی بوش بیشتر است که از آن مسیر به شهرهای دیگر کشور نیز وارد شده‌اند.

رئیس سازمان صمت: گارانتی‌ کالا ،اگر شناسه دارد، معتبر است.

یدالله صادقی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت ایران

یدالله صادقی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت ایران. در گفتگو با تصلا با اشاره به اینکه یکی از مشکلات گذشته بازار لوازم خانگی قاچاق کالا بود. که با شناسه‌دار کردن کالاها این مشکل کاهش یافته است، .گفت: در حال حاضر تولیدکننده‌ها مکلف شده‌اند. که یک شناسه برای هر محصول خود ارائه کنند که وضعیت عرضه را مشخص می‌‌کند. و در نظارت‌های سازمانی اگر لوازم خانگی حتی تولید داخل شناسه نداشته باشد.، مانند یک کالای قاچاق با آن برخورد می‌شود. و اگر فروشنده ادعا کند محصول خارجی مربوط به واردات قبل است.، اسناد و مدارک لازم برای اثبات واردات قانونی ارائه دهد در غیر این صورت به عنوان کالای قاچاق توقیف می‌شود.، بنابراین گارانتی کالاهای که دارای شناسه هستند.، به دلیل اینکه از سوی شرکت مادر صادر شده، اعتبار لازم را دارند.

برای ادامه مطلب اینجا کلید کنید…

تصلا (تصویر صنعت لوازم الکترونیک)
https://teslapress24.com

.

جدیدترین مطالب قطار وبگردی را از دست ندهید!

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از