سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

قهر لوازم خانگی ایرانی با تکنولوژی

tesla teslapress24.com ۱۷ مهر ۹۹ دیدگاه ۷۲

شکاف تکنولوژیک با تولیدات جهانی صنعت لوازم خانگی را تهدید می‌کند

فقر تکنولوژی در تولیدات داخلی صنعت لوازم خانگی

نیاز ارزی سالیانه لوازم خانگی بین ۱.۲ تا ۱.۳ میلیارد دلار است. ارزرسانی به واحدهای تولیدی لوازم خانگی اما به دلیل کمبود منابع ارزی. و بروکراسی ناکارآمد دولتی و بانک مرکزی به کندی صورت می‌گیرد. از طرف دیگر تهدید جدیدی که صنعت لوازم خانگی را تهدید می‌کند. شکاف تکنولوژیک تولیدات داخلی با استانداردهای جهانی است؛ مشابه روندی که صنعت خودرو طی سال‌های گذشته طی کرده است.

تصلا– در حال حاضر بازار لوازم خانگی با کمبود عرضه مواجه است. و به عبارت دیگر تولیدات داخلی کفاف تقاضا را نمی‌دهد. و تولیدکننده‌ها معتقدند کمبود تخصیص ارز منجر شده آنها نتوانند با تمام ظرفیت تولید لوازم خانگی کنند.

از طرف دیگر بانک مرکزی هم مدعی است صادرکننده‌ها بخشی از ارز خود را به سامانه نیما تحویل نداده‌اند. به همین دلیل توان بانک مرکزی برای تخصیص ارز کاهش یافته و همین روند منجر به تغییراتی در بازار هم شده. به گونه‌ای که بسیاری از خرده فروشی‌ها محصولات خود را بسیار گران‌تر از قیمت مجاز می‌فروشند. یا برخی محصولات خود را در انبار نگه داشته‌اند تا در موقعیت مناسب همان محصولات را به خریداران پرعطش یا گرفتار بسیار گران‌تر بفروشند.

برای ادامه مطلب اینجا کلید کنید…

.
تصلا (تصویر صنعت لوازم الکترونیک)
https://teslapress24.com

روش هایی ساده برای شارژ مودم

مگر اینکه با اپلیکیشین لاغر شویم

مصرف‌کننده ایرانی در حسرت گارانتی

.

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
×

صبر کن! این مطالب رو هم ببین:

و از اینجا وبگردی کن