سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

شوخی ای به نام گارانتی لوازم خانگی در ایران

tesla teslapress24.com ۱۸ مهر ۹۹ دیدگاه ۶۰

کالاهای بدون گارانتی از اصلی‌ترین مشکلات بازار لوازم خانگی است

کوتاهی در راه‌ اندازی سامانه استعلام گارانتی محصولات

تصلا– عباس تابش رئیس سازمان حمایت مصرف‌کننده و تولیدکننده. پیش از این در اواخر خردادماه از راه‌اندازی سامانه گارانتی خبر داده و گفته بود: به منظور کنترل بازار کالاهای سرمایه‌ای. مصرفی و بادوام حتما این اجناس قبل از عرضه باید در این سامانه رجیستر. و ثبت شوند. تا مردم بتوانند از خدمات پس از فروش بهتری بهره‌مند شوند. اما این سامانه هنوز راه‌اندازی نشده است. و کالای قاچاق در بازار لوازم خانگی جولان می‌دهد.

سامانه گارانتی حمایت از حقوق مصرف‌کننده

رسول جمشیدی، کارشناس دفتر خدمات بازرگانی وزارت صمت در این زمینه می‌گوید:. داشتن گارانتی محصولات از آنجایی که که به حقوق مصرف‌کننده برمی‌گردد. باید به عنوان یک الزام در فرآیند خرید وجود داشته باشد. اینکه در سال‌های اخیر به دلیل عدم نظارت کافی و نبود قوانین بازدارنده بسیاری از فرشندگان توانسته‌اند. کالاهای بدون گارانتی را وارد بازار کنند. دلیل بر ادامه این روند و آزادی پایمال شدن حقوق مصرف کننده نیست.

وی افزود: اصل تولید باید بر مبنای ارائه خدمات پس از فروش و کیفیت بالا باشد. امروز اگر سامانه جامع گارانتی محصولات در کشور وجود داشت. هیچ سودجویی نمی‌توانست. با استفاده از ضعف قوانین از بنادر و مرزها لوازم خانگی وارد کند و بدون گارانتی به خریدار بفروشد.

برای ادامه مطلب اینجا کلید کنید.


تصلا (تصویر صنعت لوازم الکترونیک)
https://teslapress24.com

مصرف‌کننده ایرانی در حسرت گارانتی

شناسه کالا هم حریف گرانفروشان لوازم خانگی نشد

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
×

صبر کن! این مطالب رو هم ببین:

و از اینجا وبگردی کن