سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

مصرف‌کننده بی نصیب از افزایش تولید لوازم خانگی

tesla teslapress24.com ۲۰ مهر ۹۹ دیدگاه ۶۲

تولیدکنندگان لوازم خانگی تنها تا ۲ ماه دیگر قادر به تولید هستند

افزایش صوری آمار تولید لوازم خانگی

تولیدکنندگان لوازم خانگی هشدار داده‌اند در صورتی که ارز مورد نیاز واحدهای تولیدی تخصیص داده نشود. تولید در این صنعت با بحران روبه رو می‌شود و با کمبود لوازم خانگی مواجه خواهیم بود. به گفته تولیدکنندگان لوازم خانگی مواد اولیه نهایتا تا پاییز پاسخگوی نیاز تولیدکنندگان لوازم خانگی است.

تصلا– براساس آمارهای منتشر شده از سوی وزارت صمت، تولید لوازم خانگی سیر صعودی داشته است. اما تولیدکنندگان لوازم خانگی چنین نظری ندارند و نسبت به کمبود مواد اولیه تولید و ادامه حیات صنعت لوازم خانگی هشدار داده‌اند.

تولیدکنندگان معتقدند دلیل اینکه کمبود لوازم خانگی در آمار دیده نمی شود. این است که رشد تولید در آمارهای رسمی از یک طرف ناشی از واردات سال گذشته است. و از طرف دیگر آمار تولید اغلب گزینشی انتخاب می‌شود.

رئیس هیات مدیره انجمن صنایع لوازم‌ خانگی ایران در این زمینه می‌گوید: ممکن است در ۴ ماهه ابتدای امسال در برخی از اقلام لوازم خانگی رشد داشته باشیم. چون این اقلام ظاهرا برای آمار دادن گزینشی انتخاب می‌شوند. ولی موضع رسمی انجمن این است که متاسفانه ممکن است در فصل پاییز دچار بحران شویم.

کمبود لوازم خانگی چرا در سامانه بهین‌یاب دیده نمی شود؟

آمار وزارت صمت از سامانه بهین‌یاب استخراج می‌شود. که براساس خوداظهاری تولیدکنندگان است. و ممکن است به دلایلی این آمار دقیق نباشد.

دبیر کل انجمن صنایع لوازم خانگی در این زمینه می‌گوید: در مورد اینکه آمار ۴ ماهه اول وزارت صنعت افزایش تولید لوازم خانگی را نشان می‌دهد. باید در نظر داشت، سامانه «بهین‌یاب» که آمار تولیدات واحدها را ارائه می‌کند. به صورت خوداظهاری است و واحدهای تولیدی خود آمار تولید را وارد می‌کنند.

ادامه مطلب

*
تصلا (تصویر صنعت لوازم الکترونیک)
*

روش هایی ساده برای شارژ مودم

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
×

صبر کن! این مطالب رو هم ببین:

و از اینجا وبگردی کن