سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

بازار لوازم خانگی در چنبره دلالان

tesla teslapress24.com ۲۱ مهر ۹۹ دیدگاه ۴۸

دلالان به اختلاف قیمت کارخانه تا بازار دامن می‌زنند

یکه‌تازی دلالان در بازار لوازم خانگی


تصلا– سازمان حمایت تنها مجوز افزایش ۲۵ درصدی قیمت لوازم خانگی نسبت به سال گذشته را به تولیدکنندگان داده است. اما بررسی‌ها نشان می‌دهد قیمت لوازم خانگی از سال گذشته تاکنون در چندین نوبت افزایش داشته است. که در مجموع بسیار بیشتر از ۲۵ درصد سازمان حمایت است. این در حالی است که مسوولان می گویند ظرفیت تولید لوازم خانگی افزایش داشته است..

از طرف دیگر قیمت‌های فروشگاه‌ها با قیمت اعلامی کارخانه از سوی برندها بسیار متفاوت است. که این نشان می‌دهد در بازار لوازم خانگی مشابه روندی که در بازار خودرو شکل گرفته است. قیمت‌گذاری دلالان و واسطه‌ها تعیین‌کننده است و به نظر می‌رسد. عزم و اراده‌ای نیز برای توقف این روند وجود ندارد و نهایتا این مصرف‌کننده است. که دستش از بازار کوتاه شده است و قدرت خرید برندهای داخلی را نیز ندارد.

تولیدکنندگان لوازم خانگی کمبود مواد اولیه تولید، گرانی ارز و سایر هزینه‌های تولید را از جمله دلایلی می‌دانند. که باعث افزاش چندین باره قیمت لوازم خانگی در سال جاری شده است. طرح‌های دولت برای حمایت از تولیدکنندگان. و مصرف‌کنندگان از جمله اختصاص ارز و تولید لوازم خانگی ارزان نیز تاکنون نتوانسته است نتیجه‌ای در بر داشته باشد.

اغلب شرکت‌های لوازم خانگی جدول نرخ‌های مصوب خود را مطابق با قیمت‌های ثبت شده در جداول سازمان حمایت اعلام می‌کنند. اما بررسی‌های از بازار نشان می‌دهد پیدا کردن کالایی با نرخ مصوب چندان آسان نیست. اگر برای خرید هر یک از این اقلام به نمایندگی‌های فروش این شرکت‌ها مراجعه کنید. احتمالا با عدم موجودی مواجه خواهید شد یا اگر برای خرید این اقلام اسرار داشته باشید، خرید از واسطه‌ها ارجاع خواهند داد.

ادامه مطلب

تصلا (تصویر صنعت لوازم الکترونیک)

مصرف‌کننده ایرانی در حسرت گارانتی

شناسه کالا هم حریف گرانفروشان لوازم خانگی نشد

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
×

صبر کن! این مطالب رو هم ببین:

و از اینجا وبگردی کن