سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

مشتری مداری برند ایرانی لنگ می‌زند

tesla teslapress24.com ۲۲ مهر ۹۹ دیدگاه ۵۰

خدمات پس از فروش پاکشوما لنگ می‌زند

تصلا– پاکشوما یکی از برند های باسابقه و تقریباً نام‌آشنای ایرانی است. و به ‌تازگی با مشارکت شرکت‌های خارجی توانسته محصولات جدیدی تولید و عرضه کند. و سبد محصولات خود را توسعه دهد. اما آیا ارائه خدمات پس از فروش پاکشوما مورد رضایت مشتریان برند پاکشوما بوده است؟ آیا محصولات این برند توانسته‌ است رضایت مشتریان را جلب کند. و آیا محصولاتی که به تازگی از سوی این برند رونمایی شده است، با اقبال مصرف‌کننده رو به رو می‌شود؟

در این مقاله قصد داریم به این موضوع بپردازیم که آیا خدمات پس از فروش پاکشوما مناسب است. و آیا محصولات این برند کیفیت قابل قبولی دارد؟ این مطلب با استناد به نظرات مصرف‌کنندگان محصولات این شرکت نوشته شده است.

شاخص‌های خدمات پس از فروش در صنعت لوازم خانگی

اما شاخص‌های مشتری‌مداری در صنعت لوازم خانگی چیست؟ توجه به خواسته مشتری و تولید کالاهای باکیفیت. ارائه ضمانت‌نامه معتبر به مشتریان که حتی در صورت خرابی نیز فروشگاه پاسخگو است.

نظرخواهی دوره‌ای از مشتریان قبلی در خصوص کیفیت کالاهای خریداری شده. نصب و خدمات پس از فروش رایگان، ارسال و حمل رایگان محصول. سنجش کیفیت خدمات ارائه شده به مشتریان و رفع نواقص و کاستی‌ها. تعویض کالاهای معیوب، ارائه سبد متنوعی از کالاها که تمامی افراد با هر درآمدی بتوانند از فروشگاه خرید کنند. و ….

اما خدمات پس از فروش پاکشوما در رعایت این شاخص‌ها چه وضعیتی دارد؟

ضعف خدمات پس از فروش پاکشوما

اگرچه هستند افرادی که از خدمات پس از فروش پاکشوما رضایت دارند و عنوان کردند کارشناسان نصب پس از گذشت ۲۴ ساعت از خرید محصول برای نصب دستگاه به محل مورد نظر مراجعه کرده‌اند؛

ادامه مطلب

*
تصلا (تصویر صنعت لوازم الکترونیک)
*

بازار لوازم خانگی در چنبره دلالان

مصرف‌کننده بی نصیب از افزایش تولید لوازم خانگی

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
×

صبر کن! این مطالب رو هم ببین:

و از اینجا وبگردی کن