سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

خواب زمستانی مسئولان مبارزه با کالاهای قاچاق

tesla teslapress24.com ۲۴ مهر ۹۹ دیدگاه ۱۷

فروشندگان آنلاین موظف به ثبت کد شناسه کالاهای قاچاق هستند

فروش آنلاین کالاهای قاچاق در سایه کم‌کاری مسئولان

تصلا-مدیرکل دفتر پیشگیری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه با فروشندگان کالاهای قاچاق در فضای مجازی برخورد می‌شود. گفت: تبلیغ و عرضه کالا‌های قاچاق در فروشگاه‌های آنلاین و شبکه‌های اجتماعی از مصادیق فعالیت مجرمانه است.

فروشندگان لوازم خانگی قاچاق در فضای مجازی و فروشگاه‌های اینترنتی ملزم به درج شناسه کالا در کنار سایر مشخصات محصول هستند. این الزام طبق دستورالعمل دریافت شناسه‌ برای لوازم خانگی موجود در بازار و انبارها در ۲۴ اردیبهشت سال گذشت توسط هیات دولت ابلاغ شده است.

براساس این دستورالعمل علاوه بر واردکنندگان و تولید‌کنندگان بازار لوازم خانگی. فروشندگانی که از فضای مجازی مانند وبگاه‌های فروش، شبکه‌های اجتماعی. برنامه‌های موبایل و سایر ابزارها برای عرضه کالای خود استفاده می‌کنند نیز باید کد شناسه کالا را در کنار سایر مشخصات محصول ثبت کنند.

به گفته رسول جمشیدی کارشناس لوازم خانگی، طرح شناسه کالا از سال گذشته در دستور کار دولت بوده است. اما به دلیل شیوع بیماری کرونا اجرای آن با وقفه روبرو شد. البته در یکی دو ماه اخیر اجرای طرح شناسه کالا وضعیت بهتری پیدا کرده و اقداماتی در فضای مجازی و سطح بازار انجام شده است. یکی از اقدامات انجام‌شده، برخورد با سایت‌های فروش کالای قاچاق بوده است. در این راستا به برخی از سایت‌ها تذکر داده شد. و بسیاری از سایت‌ها که شناسه کالا را در کنار محصولات خود ثبت نکرده‌اند نیز فیلتر شده‌اند.

خرید و فروش کالاهای قاچاق در فضای وب بر خلاف قوانین است

ادامه مطلب

*
تصلا (تصویر صنعت لوازم الکترونیک)
*

بازار لوازم خانگی در چنبره دلالان

مصرف‌کننده بی نصیب از افزایش تولید لوازم خانگی

شاید این مطالب را هم بپسندید

جدیدترین مطالب قطار وبگردی

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از