سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

رول فولادی یا رول طلایی؟

tesla teslapress24.com ۲۶ مهر ۹۹ دیدگاه ۴۷

تولیدکنندگان رول فولادی قیمت محصولات تولید خود را با نرخ جهانی تطبیق می‌دهند

تشدید گرانی لوازم خانگی با افزایش قیمت فولاد

رشد قیمت فولاد

تصلا-عرضه مواد اولیه تولید در بورس اگرچه به نظر اقدامی مثبت به نظر می‌رسد. اما به گفته تولیدکنندگان به دلیل خرید نقدی در بورس با شرایط اقتصادی کشور سازگار نیست. از طرف دیگر نفوذ دلال‌ها و افزایش بی‌رویه قیمت‌ها باعث شده. مواد اولیه با رشد چند برابری قیمت به دست تولیدکننده برسد. در این میان افزایش قیمت فولاد چشمگیر است.

اعمال نفوذ و ناهماهنگی در سامانه بهین‌یاب وزارت صمت نیز باعث به وجود آمدن. مشکلاتی در اختصاص سهمیه‌های مواد اولیه به تولیدکنندگان شده است. نهایتا گرانی مواد اولیه تولید باعث شده تولیدکنندگان برای برقرار ماندن قیمت محصولات را افزایش دهند. و رکود بازار لوازم خانگی به دلیل پایین آمدن قدرت خرید مصرف‌کننده روز به روز بیشتر شود.

به گفته عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، تولیدکنندگان فولاد قیمت محصولات تولید خود را با نرخ جهانی تطبیق می‌دهند. و این روش قیمت‌گذاری به تولیدکنندگان پایین‌دست نیز منتقل خواهد شد. که منجر به تشدید گرانی در زنجیره محصولاتی مانند لوازم خانگی و خودرو می‌شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می گوید در شرایط کنونی اگر تولیدکنندگان پایین‌دست و سازندگان مسکن. به جای خرید فولاد داخلی، از فولاد وارداتی با نرخ ارز آزاد در تولیدات خود استفاده کنند. برای آنها اقتصادی‌تر خواهد شد.

فولاد واردانی ارزان‌تر تمام می‌شود

علی اکبر کریمی

علی اکبر کریمی نماینده مردم کرمان، اراک و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نابسامانی بازار فولاد و افزایش قیمت. فولاد گفت: هرچند تولیدکنندگان فولاد باید محصولات تولیدی خود را در بورس عرضه کنند. اما از آنجا که درعمل از کالاهایی مانند ورق فولادی. فولادهای آلیاژی و…

ادامه مطلب

*
تصلا (تصویر صنعت لوازم الکترونیک)
*

قیمت گذاری لوازم خانگی در انبارهای زیر پله‌ای

میلیارد، میلیارد دلار لوازم خانگی قاچاق

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
×

صبر کن! این مطالب رو هم ببین:

و از اینجا وبگردی کن