سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

چشم تولید کننده به جیب مصرف‌کننده بی نوا

tesla teslapress24.com ۲۷ مهر ۹۹ دیدگاه ۶۵

پیش‌فروش لوازم خانگی و خلف وعده تولید کننده در تحویل کالا

مصرف‌کننده متولی تامین نقدینگی تولیدکننده

لوازم خانگی

تصلا– صنعت لوازم خانگی به عنوان یکی از صنایع پیشرو در دنیا شناخته شده است که توان اشتغالزایی بالا، ایجاد ارزش افزوده و ارزآوری بالایی دارد. قدمت صنعت لوازم خانگی در ایران هم به سال ۱۳۱۶ بازمی‌گردد. در این چند دهه تولید کننده لوازم خانگی با فراز و نشیب‌هایی رو به رو بوده و مصرف کننده با مشکلات و سردرگمی زیادی روبه‌رو بوده است. اما در این یکی دوسال اخیر روایت این صنعت رنگ و بویی دیگر پیدا کرده است.

رشد و پیشرفت چشمگیر این صنعت در دنیا و استفاده از تکنولوژی‌های روز در این کالاها، بازار رقابتی خاصی برای خود ایجاد کرده است. به تبع آن در ایران هم صنعتگران به فکر ارتقاء این صنعت افتادند. اما با ورود حجم زیادی از کالاهای قاچاق به کشور و تعلل و تنبلی تولیدکننده داخلی پیشرفت چندانی در مقایسه با دیگر کشورها با توجه به سابقه طولانی ایران در این صنعت در کشور حاصل نشد.

ورود برندهای کره‌ای به کشور هم تا حدود زیادی این بازار را دستخوش تحولات زیادی کرد. بعد از بدعهدی کره‌ای‌ها و به تعبیری دست تولید را در پوست گردو قرار دادن. و نظارت بیشتری به ورود کالای قاچاق. _هر چند که به تمام و کمال انجام نشده است. _فضا برای تولیدکننده داخلی فراهم شد.

در برهه‌ای خاص هم به دلیل کمبود لوازم خانگی در بازار. مصرف ‌کننده به کالای ایرانی روی آوردند. اما به دلیل این کمبود و ناتوانی تولیدکننده داخلی در تامین تمام نیاز بازار. و از طرف دیگر اعمال تحریم‌ها و وابستگی بخش زیادی از این صنعت به واردات با مشکل تامین مواد اولیه مواجه شد.

ادامه مطلب

*
تصلا (تصویر صنعت لوازم الکترونیک)
*

قیمت گذاری لوازم خانگی در انبارهای زیر پله‌ای

میلیارد، میلیارد دلار لوازم خانگی قاچاق

شاید این مطالب را هم بپسندید

جدیدترین مطالب قطار وبگردی

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از