سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

تولیدکنندگان لوازم خانگی ته صف ارزی بانک مرکزی

tesla teslapress24.com ۲۸ مهر ۹۹ دیدگاه ۵۴

فشار به پلتفرم‌های آنلاین قانونی برای طرح شناسه کالا

سرگردانی تولیدکنندگان لوازم خانگی برای تامین ارز

تولید کنندگان

تولیدکنندگان لوازم خانگی از معطلی مواد اولیه در گمرکات و تاخیر در اختصاص ارز گلایه‌مندند. بیش از سه ماه است که تولیدکنندگان در نوبت تخصیص ارز برای خرید مواد اولیه معطلند و مواد اولیه خریداری شده نیاز خط تولید، سه ماه سه ماه در گمرکاک خاک می‌خورد و کسی پاسخگو نیست. تولیدکنندگان لوازم خانگی معتقدند وزارت صمت و بانک مرکزی باید پاسخگوی گرانی لوازم خانگی باشند.

تصلا-تولیدکنندگان لوازم خانگی معتقدند” ما سه ماه است در صف تخصیص ارز هستیم. اگر بانک مرکزی ارز در اختیار ندارد چرا اجازه ثبت سفارش را می دهند. ما با اعتبار خود خریدهای خارجی را انجام می‌دهیم. اما این کالا دو تا سه ماه در گمرکات خاک می خورد.

بازار لوازم خانگی متأثر از تغییرات قیمت ارز و بلاتکلیفی قیمت‌ها در سایر بازارها از جمله مواد اولیه. همچنان با افزایش قیمت‌ها در انواع محصولات لوازم خانگی روبه روست. البته روند افزایش قیمت‌ها در محصولات داخلی بیش از اجناس وارداتی است. و همین امر عاملی می‌شود. تا مردم با توجه به درآمدهای خود به سراغ اجناس وارداتی قاچاق رفته و توانایی خرید لوازم خانگی داخل ایران را نداشته باشند.

افزایش قیمت لوازم خانگی داخلی طی ماه های اخیر مدام توسط تولیدکنندگان در حال انجام است. به نحوی که شرکت‌ها هر دو هفته یا سه هفته یکبار قیمت های جدیدی را راهی بازار می کند. همین موضوع عاملی شده تا آن دسته از مردم که خریدهای ضروری دارند. به جهت نگرانی از تغییرات قیمتی خریدهای خود را انجام دهند. برخی از فروشندگان لوازم خانگی معتقدند مردم خود به نوعی به دپوکننده لوازم خانگی شده‌ند.

ادامه مطلب

*
تصلا (تصویر صنعت لوازم الکترونیک)
*

قیمت گذاری لوازم خانگی در انبارهای زیر پله‌ای

میلیارد، میلیارد دلار لوازم خانگی قاچاق

شاید این مطالب را هم بپسندید

جدیدترین مطالب قطار وبگردی

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از