سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

عراقی ها کولرهای آبی ایران را پس زدند

tesla teslapress24.com ۰۱ آبان ۹۹ دیدگاه ۱۷۸

بالا رفتن قیمت صادرات لوازم خانگی با توجه به مونتاژی بودن

چرا تراز تجاری لوازم خانگی منفی شد؟

تصلا– آمار واردات و صادرات لوازم خانگی طی ۵ ماهه امسال نشان می‌دهد. مجموعه‌ای از سبد کالایی گروه لوازم خانگی به ارزش ۲۴۳ میلیون دلار و به وزن ۵/۳۲ هزار تن از گمرکات به کشور وارد شده است. که عمدتاً کالاهای واسطه‌ای این صنعت به شمار می‌روند و میزان صادرات لوازم خانگی در مدت مشابه کاهش داشته است.

براین اساس تراز تجاری میز لوازم خانگی در مدت یادشده در بخش ارزش ۱۰۳- میلیون دلار و وزنی ۶۷ – هزار تن ثبت شده است. در بررسی زیربخش‌های این میز، صرفا بخش مبلمان اداری و خانگی و ظروف و لوازم آشپزخانه تراز تجاری مثبت را در این مدت تجربه کرده‌اند.

همچنین بر اساس آمار دریافتی از گمرک ایران طی ۵ ماهه نخست سال جاری بالغ بر ۹۹ هزار تن به ارزش ۱۳۹. میلیون دلار طیف متنوع و وسیعی از محصولات لوازم خانگی شامل: یخچال و فریزر. کولر آبی، ماشین لباسشویی، آبگرمکن، بخاری، اجاق گاز، تلویزیون، آسیاب و مخلوط‌کن، انواع بادبزن‌های برقی، فر و انواع خوراک‌پزها. مبلمان اداری و خانگی، ظروف چینی از انواع سرامیک، چینی. شیشه‌ای و لوازم آشپزخانه به عمده بازارهای هدف از جمله کشورهایی نظیر عراق. افغانستان، عمان، ترکیه، آذربایجان، ایتالیا و… صادرشده است.

عدم صادرات لوازم خانگی و منفی شدن تراز تجاری

محسن منتظری، رئیس میز لوازم خانگی سازمان توسعه تجارت ایران، در مورد دلایل تراز تجاری منفی این بخش گفت:. مشکلاتی نظیر بسته شدن مرز کشورها به دلیل شرایط کرونا. تغییر سیاست‌های بانک مرکزی مبنی بر الزام صادرکنندگان به کشور عراق و افغانستان به برگشت ارز حاصل از صادرات. ..

ادامه مطلب

*
تصلا (تصویر صنعت لوازم الکترونیک)
*

قیمت گذاری لوازم خانگی در انبارهای زیر پله‌ای

میلیارد، میلیارد دلار لوازم خانگی قاچاق

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
×

صبر کن! این مطالب رو هم ببین:

و از اینجا وبگردی کن