سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

شعاری به نام “تولید ارزان”

tesla teslapress24.com ۰۳ آبان ۱۳۹۹ دیدگاه ۷۱

چرا طرح تولید لوازم خانگی ارزان تنها از سوی یکی از واحدهای تولیدی عملیاتی شد؟

تولید ارزان لوازم خانگی امکان‌پذیر است؟

lavazem khanegi

تصلا– وزارت صمت از دوران سرپرست قبلی طرحی تحت عنوان تولید سبد کالای ارزان‌قیمت لوازم خانگی را مطرح کرد. تولید ارزان قیمت لوازم خانگی در حال حاضر از سوی یکی از واحدهای صنعتی در حال عملیاتی شدن است. اما از همان ابتدا اطلاع‌رسانی ضعیف در این زمینه به واحدهای تولیدی حاشیه‌هایی را به همراه داشت.

در حال حاضر جدا از اینکه این طرح تا چه حد در آشفته‌بازار لوازم خانگی به مصرف‌کننده برای خرید کالا کمک کند. دو سوال مطرح است؛ اولین سوال اینکه چرا این طرح به طور شفاف و مشخص به همه واحدهای تولیدی ابلاغ نشد. تا زمینه رقابت و افزایش کیفیت شکل بگیرد و سوال بعدی اینکه آیا اساسا آن طور که مسئولان وزارت صمت و واحد تولیدی مجری این طرح مدعی‌اند. امکان تولید ارزان قیمت لوازم خانگی با کیفیت وجود دارد؟

هر طرحی ناشفافی جز توزیع رانت دستاوردی ندارد

محمدی دانیالی

علیرضا محمدی‌دانیالی، رئیس انجمن صنایع لوازم خانگی در این زمینه به تصلا می‎گوید: وزارت صمت در مورد این طرح از ابتدا با یکی دو شرکت مذاکره کرد و اطلاع‌رسانی عمومی به واحدهای تولیدی لوازم خانگی نکرد. ظاهرا یکی از این شرکت‌ها هم در حال عملیاتی کردن این طرح است؛ اما اینکه چه ارز یا قطعه‌ای برای انجام این کار دریافت کرده و چه کالایی قرار است تولید کند. به نظر محرمانه است و حداقل ما ما اطلاعی نداریم.

نیالی ادامه می‌دهد: بعد از باخبر شدن از چنین طرحی، درخواست دادیم و اعتراض هم کردیم. چرا که اساسا۸۰-۹۰ درصد بازار لوازم خانگی در اختیار واحدهای تولیدی زیر مجموعه انجمن صنایع لوازم خانگی است.

ادامه مطلب

*
تصلا (تصویر صنعت لوازم الکترونیک)
*

قیمت گذاری لوازم خانگی در انبارهای زیر پله‌ای

میلیارد، میلیارد دلار لوازم خانگی قاچاق

جدیدترین مطالب قطار وبگردی را از دست ندهید!

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از