سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

ستاد مشاهده قاچاق کالا و ارز!

tesla teslapress24.com ۰۵ آبان ۹۹ دیدگاه ۵۶

در سال گذشته تنها ۴۰۰ میلیون تومان قاچاق کالا لوازم خانگی کشف شد

۲.۴ میلیارد دلار لوازم خانگی قاچاق در بازار

تصلا-یک کارشناس بازار لوازم خانگی گفت: در حالی که طبق آمار ستاد مبارزه با قاچاق و ارز سالانه ۲.۴ میلیارد دلار ارزش لوازم خانگی قاچاق در کشور است. اما سال گذشته فقط۴۰۰میلیون تومان کشفیات در این زمینه صورت گرفته است.
حسام فتحی کارشناس بازار لوازم خانگی با بیان اینکه لوازم خانگی رتبه اول میزان قاچاق کالا در کشور را به خود اختصاص داده است. عنوان کرد: طبق آمار ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز سالانه ۲٫۴ میلیارد دلار حجم ورود لوازم خانگی قاچاق به کشور است. اما در سال گذشته فقط ۴۰۰ میلیون تومان کشفیات در این زمینه صورت گرفته است.

فتحی با بیان اینکه بهتر است نام ستاد مبارزه با قاچاق و ارز را به «ستاد مشاهده قاچاق کالا و ارز» تغییر دهیم. گفت: در شرایطی که با وجود درج شناسه کالا و شناسه رهگیری امکان تشخیص لوازم خانگی قاچاق از غیرقاچاق مهیا شده است. اما این ستاد با بهانه‌های مختلف از وظایف خود برای کشف و ضبط کالای قاچاق سرپیچی می‌کند.

این کارشناس لوازم خانگی با بیان اینکه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به راحتی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌تواند. با اعزام بازرس، لوازم خانگی قاچاق را در سطح شهر جمع‌آوری کند. خاطر نشان کرد: اما این ستاد در انجام تکالیف قانونی خود کم‌کاری می‌کند. و عملا برخورد قاطعی در این زمینه انجام نمی‌دهد. بنابراین بهتر است مأموریت کشف و ضبط قاچاق به نهادهای نظارتی و وزارت صمت محول شود.

ادامه مطلب

*
تصلا (تصویر صنعت لوازم الکترونیک)
*

قیمت گذاری لوازم خانگی در انبارهای زیر پله‌ای

معرفی انواع بهترین مودم جیبی ۴G موجود در بازار

شاید این مطالب را هم بپسندید

جدیدترین مطالب قطار وبگردی

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از