سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

بیداد قیمت لوازم خانگی با بالارفتن نجومی فولاد

tesla teslapress24.com ۱۰ آبان ۹۹ دیدگاه ۹۵

افزایش قیمت لوازم خانگی با رشد ۲۱۲ درصدی قیمت فولاد

لوازم خانگی

دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی افزایش ۲۱۲ درصدی قیمت فولاد و افزایش متوسط ۱۵۰ درصدی نهاده های تولید را عامل افزایش قیمت لوازم خانگی بیان کرد. عباس هاشمی اظهار داشت: میانگین نرخ فروش فولاد از سال ۹۸ تا مهر امسال ۲۱۲ درصد و مس و آلومینیوم تا ۱۵۰ درصد. ضمن اینکه قیمت ارز که به طور شاخص یورو در نظر گرفته شده نیز در این مدت بیش از ۱۵۰ درصد افزایش داشته است.

تصلا– دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی اضافه کرد: بخشی از مواد اولیه. اجزا و قطعات صنعت لوازم خانگی وارداتی قطعاً با نرخ ارزی که اکنون با نرخ نیمایی یا ارز حاصل از صادرات به صنایع لوازم خانگی داده می‌شود. افزایش قیمت‌ها در این صنعت اجتناب ناپذیر است.

وی گفت: مواد اولیه داخلی که تاکنون برای ما محاسبه شده بر اساس قیمت‌های بین المللی بوده و نرخ ارز نیز در آن محاسبه شده است. بنابراین وقتی همه نهاده‌های تولید به طور متوسط بیش از ۱۵۰ درصد افزایش قیمت داشته اند. آیا افزایش قیمت ۲۵ درصدی لوازم خانگی که اول امسال در توافق با سازمان حمایت. حاصل شده آیا کفاف هزینه‌های تولید را خواهد داد؟

گرانی نهاده‌های تولید

مواد اولیه تولید لوازم خانگی نسبت به متوسط قیمت سال گذشته افزایش بیش از صددرصدی داشته‌اند. مقایسه متوسط قیمت سال ۹۸ و قیمت مهرماه سال ۹۹ نشان می‌دهد. مس ۱۱۷درصد، برنج ۱۳۱درصد، فولاد ۲۱۲درصد، آلومنیوم ۱۵۴درصد، نرخ ارز(یورو)۱۶۳درصد افزایش قیمت داشته است.

ادامه مطلب

*
تصلا (تصویر صنعت لوازم الکترونیک)
*

قیمت گذاری لوازم خانگی در انبارهای زیر پله‌ای

معرفی انواع بهترین مودم جیبی ۴G موجود در بازار

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
×

صبر کن! این مطالب رو هم ببین:

و از اینجا وبگردی کن