سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

خود تحریمی بازار لوازم خانگی به شیوه مسئولان

tesla teslapress24.com ۱۶ آبان ۹۹ دیدگاه ۴۳

واردات غیررسمی به تامین نیاز بازار لوازم خانگی کمک می‌کند؟

تصلا– بسیاری از فعالان بازار معتقدند دولت نباید مانع از واردات غیر رسمی و حتی کولبری شد. زیرا نه تنها اقتصاد مناطق مرزی به این تجارت وابسته است. ورود این کالاها می تواند تا حدودی کسری ناشی از تولید را جبران کند. در واقع سیاست‌های اقتصادی باید به سمت ایجاد تعادل در عرضه و تقاضا برود؛ حتی اگر این عرضه از طریق واردات غیر رسمی انجام شود.

عباس هاشمی، دبیر کل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران در این زمینه به تصلا گفت: مسلم است که به لحاظ تعدادی هرچه کالا در بازار بیشتر باشد. مصرف‌کننده راحت‌تر است و لیکن این عادلانه نیست که از طریق قاچاق ارز از کشور خارج شود و تولیدکننده برای واردات مواد اولیه و قطعات ارزی در اختیار نداشته باشد.

وی ادامه داد: اگر حدود ۳۰-۳۵ درصد ارز مصرفی کالای قاچاق را در اختیار تولیدکننده برای واردات مواد اولیه و اجزاء و قطعات قرار گیرد. هم به نفع کشور، هم تولیدکننده و هم مصرف‌کننده است.

هاشمی افزود: بهترین حالت این است که در یکسری کالاها که اجازه ورود وجود دارد. واردات کالا تحت مدیریت دولت و بازار به سمت بازارچه‌های مرزی سوق داده شود تا هم در مناطق مرزی گردش اقتصادی ایجاد شود. و از ورود قاچاق جلوگیری شود و هم برای کولبران شرایط بهتری فراهم شود.

کمبود ۲۰ درصدی لوازم خانگی در بازار

طبق گزارش‌های سازمان صنعت، معدن و تجارت بازار داخلی با کمبود ۲۰ درصدی لوازم خانگی مواجه است. و از طرف دیگر شرکت‌های خارجی که قبلا در تامین بخشی از بازار ایران همکاری داشتند. امروز محصولی عرضه نمی‌کنند و برندهای آنها در ایران مونتاژ هم نمی‌شود.

ادامه مطلب

.تصلا (تصویر صنعت لوازم الکترونیک)

تلویزیون های لاکچری رول شونده به بازار می‌آید


معرفی انواع بهترین مودم جیبی ۴G موجود در بازار

جدیدترین مطالب قطار وبگردی را از دست ندهید!

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از