سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

سازمان حمایت از تولیدکننده یا مصرف‌کننده؟

tesla teslapress24.com ۲۰ آبان ۹۹ دیدگاه ۳۰

پاسخ سازمان حمایت مصرف‌کننده به افزایش قیمت لوازم خانگی

افزایش قیمت لوازم خانگی خارج از ضوابط مشمول تعزیر است

تصلا – خرداد ماه امسال افزایش قیمت لوازم خانگی خبرساز شده و در نهایت سازمان حمایت مصرف‌کننده و تولیدکنندگان اعلام کرد. که در قیمت‌های لوازم خانگی بازنگری شده، تلویزیون حداکثر ۲۰ درصد.. و سایر لوازم خانگی حداکثر ۲۵ درصد مجاز به افزایش قیمت نسبت به بهمن سال گذشته هستند و همه تولیدکنندگان و عرضه کنندگان لوازم خانگی ملزم شدند. قیمت‌های خود را در سامانه ۱۲۴ ثبت کنند. با این حال با افزایش نرخ ارز در ماه‌های گذشته دوباره گزارش‌هایی از افزایش قیمت در این بازار شنیده شده است.

در این راستا حدود دو هفته پیش دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی ایران از افزایش بیش از .۱۳۰ درصدی مولفه‌های تولید نسبت به سال گذشته خبر داد. و گفت: طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار در سال ۱۳۹۷ صرفا ۲۵ قلم محصولی که از ارز دولتی استفاده می‌کنند. مشمول قیمت گذاری هستند. بنابراین تولیدکنندگان معتقدند طبق مستنداتی که به سازمان حمایت مصرف‌کننده و تولیدکنندگان ارائه داده اند باید افزایش قیمت داشته باشند.

عباس تابش با بیان اینکه لوازم‌خانگی مشمول قیمت‌گذاری تثبیتی نیست، تصریح کرد: اما تمام کالاها و خدمات مشمول ضوابط هیئت تعیین و تثبیت قیمت‌ها است. به این معنی که بنگاه‌ها کالای خود را قیمت‌گذاری می‌کنند، اما قیمت‌گذاری حتماً باید بر اساس ضوابط هیئت تعیین و تثبیت قیمت‌ها باشد. بنابراین این روند به این معنی نیست که هر کسی می‌تواند هر قیمتی را که بخواهد تعیین کند.

بنابراین به گفته مقام مسئول اگر شخص یا گروهی چه حقوقی چه حقیقی به لحاظ شاکی قیمت کالایی باشند. حمایت مصرف‌کننده قیمت آن را با ضوابط هیئت تعیین و تثبیت قیمت تطبیق می‌دهد…

ادامه مطلب

تصلا (تصویر صنعت لوازم الکترونیک)


قدرت مودم جیبی را دست کم نگیرید!


بررسی و راهنمای خرید تلویزیون سونی

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
×

صبر کن! این مطالب رو هم ببین:

و از اینجا وبگردی کن