سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

گرانی لوازم خانگی و عروس‌های بی ‌جهیزیه

tesla teslapress24.com ۲۲ آبان ۹۹ دیدگاه ۶۵

گرانی لوازم خانگی و عروس‌های بی ‌جهیزیه

مردم به سمت خرید لوازم خانگی گمنام رفته‌اند

تصلا – این روزها اگر بخواهیم تصویری کاملا شفاف ببینیم از آنچه به طور همزمان. گریبانگیر تولیدکننده و مصرف‌کننده شده،کافی است سری به آشفته‌بازار لوازم خانگی از درب کارخانه تا فروشگاه بزنیم. در این بازار و خرید لوازم خانگی حتی برای جهیزیه از رونق افتاده است،

تولید‌کنندگان در چند سال گذشته با انواع و اقسام مشکلات روبه‌رو بوده‌اند. اما هیچ یک از آنها به اندازه افزایش نرخ ارز که تامین مواد اولیه را دشوار و گاه غیرممکن کرده. تولید را به زانو در نیاورده است. صعود قیمت ارز در بازه‌های زمانی کوتاه، چه ناشی از تنگ شدن حلقه تحریم‌ها باشد. و چه متاثر از سیاست‌های پولی اشتباه و فعالیت‌های سوداگرانه. نتیجه‌اش برای تولید‌کننده جز سخت‌‌تر شدن ادامه فعالیت نبوده است.

آمار رو‌ به رشد واحدهای تولید راکد یا تعطیل‌شده. همچنین کاهش ظرفیت‌های تولید و مصادره برخی از واحدهای تولیدی از سوی بانک‌ها، به‌خوبی گویای حال و روز این‌روزهای تولیدکنندگان است.

نابسامانی تولید صرفا دامنگیر تولیدکنندگان نمی‌شود؛ بلکه این بحران، دیر یا زود در بازار مصرفی خود را نشان می‌دهد، حال یا به صورت گرانی لوازم خانگی محصولات یا در شکل کمبود و نایاب‌شدن کالاها.

مصرف‌کنندگان توان خرید ندارند، ادامه تولید با قیمت کنونی نمی‌صرفد

گزارشی که خرداد امسال منتشر کرد حاکی از جهش ۳۰ تا ۶۰ درصدی قیمت لوازم خانگی تولید داخل و بیش از ۱۰۰ درصدی لوازم خانگی خارجی خبر داده بود. این افزایش قیمت‌‌ها در حالی رخ داد که مصرف‌کننده در کنار چالش کاهش قدرت خرید ناشی از تورم، با معضل بیکاری و کسادی ناشی از کرونا مواجه است.

ادامه مطلب

تصلا (تصویر صنعت لوازم الکترونیک)


قدرت مودم جیبی را دست کم نگیرید!


بررسی و راهنمای خرید تلویزیون سونی

جدیدترین مطالب قطار وبگردی را از دست ندهید!

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از