سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

علت مرگ سها رضا نژاد در کردکوی مشخص شد

baran ghatar.com ۲۳ آبان ۹۹ دیدگاه ۷۳۲

علت اصلی مرگ سهارضا نژاد دختر گمشده در ارتفاعات کردکوی مشخص شد.

حسین زارعی مدیرکل پزشکی قانونی گلستان گفت: علت دقیق فوت خانم «سها رضانژاد» صدمات متعدد بدنی در اثر اصابت جسم سخت تعیین شد که می‌تواند با فرضیه سقوط از ارتفاع مطابقت داشته باشد.

حسین زارعی اظهار کرد: ۱۸ مردادماه جسدی مجهول‌الهویه متعلق به یک خانم که در ارتفاعات شهرستان کردکوی پیدا شده بود، به پزشکی قانونی استان منتقل شد و تیمی تخصصی جسد را مورد معاینه قرار دادند.

وی افزود: به دلیل گذشت زمان طولانی از رها شدن جنازه و از بین رفتن بافت نرم در بسیاری از قسمت‌های بدن و آثار فساد نعشی، امکان تعیین هویت از روی چهره و معاینه ظاهری امکان‌پذیر نبود.

البته متعلقاتی همراه جسد بود که از آن‌ها استفاده شد، اما به‌طور قطعی نمی‌توانستیم بگوییم که جسد متعلق به خانم رضانژاد است و به همین خاطر آزمایش DNA انجام شد.

علت اصلی مرگ سها رضانژاد مشخص شد

مدیرکل پزشکی قانونی گلستان بیان کرد: پس از گرفتن نمونه از جنازه و خون پدر و مادر این خانم، نمونه‌ها برای انجام آزمایش DNA به تهران ارسال و با توجه به حساسیت موضوع، در کوتاه‌ترین زمان ممکن نتیجه آزمایش اعلام و هویت جسد شناسایی شد.

زارعی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه قسمت زیادی از بافت نرم بدن از بین رفته بود، تنها در حد معاینه ظاهری امکان بررسی علت فوت وجود داشت که در بررسی‌ها هیچ آثار بزه در جسد وجود نداشت و نتیجه آن اعلام شد.

البته برای تعیین دقیق علت فوت، با وجود از بین رفتن بافت نرم و فساد نعشی، نمونه‌هایی برای آزمایش گرفته شد و مورد بررسی قرار گرفت که در آن‌ها نیز نشانه‌ای مبنی بر بزه دیده نشد.

وی گفت: با توجه شکستگی‌های متعدد در استخوان جمجمه، ستون فقرات، دنده‌ها و اندام فوقانی و تحتانی و محرز نشدن آثار بزه، علت دقیق فوت صدمات متعدد بدنی در اثر اصابت جسم سخت تعیین شد که می‌تواند با فرضیه سقوط از ارتفاع مطابقت داشته باشد.

مدیرکل پزشکی قانونی گلستان در خصوص زمان مرگ، گفت: هرچند با توجه به گذشته زمان نمی‌توان زمان دقیق مرگ را اعلام کرد، اما می‌توان گفت که زمان مرگ این خانم با زمان اعلام مفقود شدنش همخوانی دارد.

«سها رضانژاد» ۱۹ تیرماه به همراه یک گروه ۳۴ نفره از تهران به ارتفاعات جهان‌نما شهرستان کردکوی سفر کرد و از صبح فردای آن روز مفقود و جسد او پس از ۲۸ روز جستجو در پایین‌دست این ارتفاعات پیدا شد.

منبع: خبرآنلاین

جدیدترین مطالب قطار وبگردی را از دست ندهید!

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از