سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

گرانی فولاد نفس تولیدکنندگان را برید

tesla teslapress24.com ۲۳ آبان ۹۹ دیدگاه ۴۴

شرط تولیدکنندگان لوازم خانگی برای افزایش تولید

مشکل گرانی فولاد حل شود تولید لوازم خانگی ۵۰ درصد افزایش می‌یابد

تصلا– سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی. گفت: اگر مشکلات مربوط به مواد اولیه سر راه تولید نبود. حداقل ۵۰ درصد افزایش تولید داشتیم و می توانستیم قیمت را متعادل کنیم.

خروج برندهای کره‌ای لوازم خانگی از بازار ایران بالاخره فضایی ایجاد کرد تا تولیدکنندگان داخلی لوازم خانگی بتوانند نفسی تازه کنند. و خون در رگ‌های کارخانجات داخلی به جریان بیفتد. فرصتی که هم می‌تواند باعث اشتغال زایی و رشد اقتصادی در کشور شود. هم از خروج سالانه میلیاردها دلار ارز بابت واردات قطعات منفصله جلوگیری کند.

اما خوشحالی تولیدکنندگان داخلی بابت این فرصت بینظیر دیری نپایید. و فولاد ی که عموماً در کارخانجات دولتی و با بهره مندی از مواد اولیه ارزان داخلی تولید می‌شود. همگام با صعود قیمت ارز چنان افزایش یافت که از قیمت‌های جهانی هم پیش افتاد و نفس تولیدکنندگان و صنایع فولاد بَر را بُرید.

یعنی دقیقاً در زمانی که صنایع داخلی فرصتی بی‌نظیر برای رونق بخشی به تولید دارند. و بازار داخلی هم تشنه تولیدات داخلی است، صنایع مادر اما، نفس تولیدکنندگان را به شماره انداخته اند.

تولیدکنند گان معتقدند که اگر دستیابی به مواد اولیه تسهیل شود و نظارتی بر نرخ این مواد باشد. نه تنها میزان تولید افزایش می‌یابد بلکه قیمت‌ها نیز مطابق با انتظار مردم کاهش می‌یابد. اما در حال حاضر به دلیل بالا بودن هزینه‌های تولید و عدم نظارت بر این بخش، این امر امکان‌پذیر نیست.

ادامه مطلب

تصلا (تصویر صنعت لوازم الکترونیک)


قدرت مودم جیبی را دست کم نگیرید!


بررسی و راهنمای خرید تلویزیون سونی

جدیدترین مطالب قطار وبگردی را از دست ندهید!

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از