سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

وام با فاکتور جعلی خرید لوازم خانگی

tesla teslapress24.com ۲۵ آبان ۹۹ دیدگاه ۵۹

جعل فاکتور برای دستیابی به تسهیلات خرید لوازم خانگی

مشتریان تسهیلات لوازم خانگی از محدودیت‌های بانک‌ها در پرداخت وام می‌گویند

تصلا – پس از رشد لجام‌گسیخته قیمت لوازم خانگی، بسیاری از بانک‌ها طرح جدیدی را برای پرداخت تسهیلات خرید لوازم خانگی در نظر گرفتند. گویا باز هم این مؤسسات اعتباری هستند که باید تاوان رکود یک صنعت را بدهند و با تخصیص منابع پولی خود محرک اصلی تولید هم باشند.

البته مجریان این طرح معتقدند که با اعطای این وام‌ها قصد دارند باری از روی دوش مشتریان لوازم خانگی بر‌دارند. با این حال محدودیت‌های موجود باعث شده تا مصرف‌کنندگان نهایی استقبال چندانی از این طرح نشان ندهند. و نسبت به ضوابط پرپیچ و خم در مسیر دریافت وام ابراز نارضایتی کنند. گاهی نیز منابع موجود دچار انحراف شده و سر از بازارهایی نظیر خودرو و مسکن درمی‌آورد.

کارت‌های بی‌اعتبار برای بازار رکودزده لوازم خانگی

تشدید رکود در صنعت لوازم خانگی دولت را بر آن داشت تا با طرح‌های تشویقی رونق را به این بازار برگرداند. این بار نیز دولت به جای برنامه‌ریزی برای رشد تولید و عرضه، تکیه خود را بر تحریک طرف تقاضا گذاشت.

بر این اساس، طی سال ۹۴ از اولین برنامه دولت در راستای حمایت از بازار لوازم خانگی رونمایی شد. چنان‌که دولت با در نظر گرفتن بودجه ۴۲۰۰ میلیارد تومانی. در قالب کارت‌های اعتباری ۱۰ میلیون تومانی اولین تلاش‌های خود برای حمایت از بازار رکودزده لوازم خانگی را به نمایش گذاشت.

با این حال نرخ ۱۲ درصدی بهره و دوره بازپرداخت کوتاه‌مدت کافی بود تا این کارت‌ها نزد مشمولان طرح بی‌اعتبار شود.

ادامه مطلب

تصلا (تصویر صنعت لوازم الکترونیک)

قدرت مودم جیبی را دست کم نگیرید!

بررسی و راهنمای خرید تلویزیون سونی

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
×

صبر کن! این مطالب رو هم ببین:

و از اینجا وبگردی کن