سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

سرنوشت بازار انحصاری خودرو در انتظار بازار لوازم خانگی

tesla teslapress24.com ۲۷ آبان ۹۹ دیدگاه ۱۳

بازار بی‌رقیب تولیدکننده‌های داخلی لوازم خانگی چه عواقبی دارد؟

کیفیت محصولات قربانی بازار انحصاری لوازم خانگی

تصلا – در یک سال گذشته با وجود اینکه بازار لوازم خانگی ایران کاملا در اختیار شرکت‌های داخلی قرار داشته اما آنها نتوانسته‌اند. متناسب با تقاضای بازار تولیدات خود را افزایش دهند؛ از طرف دیگر قرار نیست تا همیشه ایران تحریم باشد. و لاجرم بار دیگر محصولات خارجی وارد بازار ایران می‌شود. و اگر شرکت‌های ایرانی به فکر ارتا کیفیت محصولات نباشند. نمی توانند با رقبای خارجی خود رقابت کنند عملا سهم بازار خود را از دست می‌دهند.

در چند سال گذشته با افزایش تحریم‌ها و افزایش نرخ ارز قیمت لوازم خانگی هم در ایران بالا رفته. و در ابتدا محدودیت واردات، نبود برخی از قطعات وارداتی تولیدکنندگان داخلی لوازم خانگی را زیر فشار قرار داد. زیرا برخی محصولات همچون یخچال کاملا به واردات وابسته هستند. شد، اما برخی از دیگر محصولات لوازم خانگی با وجود اینکه مواد اولیه آنها کاملا در داخل عرضه می‌شد افزایش تولید شدیدی داشتند. و متناسب با تغییر نرخ ارز و کالاهای مشابه وارداتی گران شدند و عملا بازار لوازم خانگی وارد حاشیه‌های همچون احتکار، گرانی و … شد.

بازار بی‌رقیب تولیدکننده‌های داخلی لوازم خانگی

نایب رئیس انجمن مدیریت کیفیت در گفتگو با تصلا ضمن اشاره به اینکه در شرایط کنونی تولیدکننده‌ها هیچ توفیقی بدست نیاوردند. جز اینکه محصولات خود را بدون رقیب بفروشند. گفت: قبل از تحریم‌ها به دلیل ارزان بودن نرخ ارز تقاضا برای لوازم خانگی خارجی در ایران بسیار بالا بود. در آن شرایط فضایی برای رشد تولیدات لوازم خانگی در ایران نبود و در حال حاضر بسیاری از تولیدکننده‌های لوازم خانگی تنها توانسته‌اند.

ادامه مطلب

تصلا (تصویر صنعت لوازم الکترونیک)

قدرت مودم جیبی را دست کم نگیرید!

بررسی و راهنمای خرید تلویزیون سونی

جدیدترین مطالب قطار وبگردی را از دست ندهید!

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از