سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

به خاطر هزینه ‌های جهیزیه قید ازدواج را زده‌ام

tesla teslapress24.com ۱۰ آذر ۹۹ دیدگاه ۴۳

کابوس خرید جهیزیه کامل عروس

«تصلا» از گرانی لوازم خانگی و افزایش ۳ برابری تجرد قطعی دختران گزارش می‌دهد

تصلا – شاید تا چند سال اخیر خرید و اجاره خانه مانعی بزرگ در مسیر ازدواج به حساب می‌آمد. اما با توجه به روند فزاینده قیمت لوازم خانگی در این سال‌ها، زوجین پیش از آنکه دغدغه سرپناه داشته باشند. نسبت به پرکردن آن نگران هستند. به‌ویژه خانواده‌هایی که اصطلاحاً دختر دم بخت دارند. این روزها بیش از سایرین تحت فشار قرار گرفته‌اند. زیرا طبق سنت‌های ایرانی، خرید جهیزیه کامل عروس و اسباب و اثاثیه منزل بر عهده دختران است. سنتی که همچنان به قوت خود باقی مانده و حتی بسیاری از خانواده‌های پسردار از استمرار آن استقبال می‌کنند.

آخرین آمار و اطلاعات موجود حاکی از آن است که نرخ ازدواج طی سه ماه نخست سال جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱۱٫۵ درصد کاهش داشته است. بررسی این روند طی یک دهه اخیر نیز از شرایط نامساعدتری حکایت دارد. چنان‌که در دهه ۹۰، نرخ ازدواج نسبت به سال ۱۳۸۹ ریزش ۴۰ درصدی داشته است.

شاید تغییر فرهنگ و سبک زندگی از عوامل مهم بی‌میلی جوانان به ازدواج باشد. اما پربیراه نیست که مشکلات اقتصادی را مؤثرترین عامل در این مسیر لحاظ کنیم.

سنت تامین جهیزیه کامل عروس توسط خانوده دختر باعث شده بخش قابل توجهی از دختران به دلیل ناتوانی در خرید کالا قید ازدواج را بزنند. دخترانی که شاید پیش از این فقط در طبقه کمتربرخوردار جامعه دیده می‌شدند. اما با روند گرانی‌ها اکنون در خانواده‌های متوسط و حتی برخوردار هم چنین افرادی به‌وفور یافت می‌شود.

ادامه مطلب

.
.
.
.
.
تصلا (تصویر صنعت لوازم الکترونیک)

قدرت مودم جیبی را دست کم نگیرید!

تلویزیون‌های رول شونده تی سی ال به بازار می‌آید

شاید این مطالب را هم بپسندید

جدیدترین مطالب قطار وبگردی

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از