سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

دست‌های پشت پرده برای ترخیص محموله خاص از گمرک

tesla teslapress24.com ۱۳ آذر ۹۹ دیدگاه ۶۹

«تصلا» از پشت پرده فشار برای ترخیص محموله ۴۲۰ کانتینر لوازم خانگی «بوش» گزارش می‌دهد

اهرم فشار واردکنندگان لوازم خانگی بوش برای ترخیص کالا ها

تصلا – بررسی‌ها نشان می‌دهد. واردات لوازم خانگی بوش با وجود ممنوعیت واردات از دو سال پیش، تا ماه گذشته ادامه داشته است. در حال حاضر به گفته معاون فنی گمرک در صورت رفع توقیف و ترخیص کالا اگر که این کالاها از سوی صاحب محموله از کشور خارج نشود. تمامی آن برای تعیین تکلیف در اختیار سازمان اموال تملیکی قرار خواهد گرفت.

پس از تشدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران در سال ۹۷ و بروز نوسانات ارزی بود که ممنوعیت واردات لوازم خانگی از سوی وزارت صمت اعلام شد. تصمیمی که به توفیقی اجباری برای برندهای داخلی لوازم خانگی تبدیل شد تا در نبود خارجی‌ها بتوانند خودی نشان بدهند. با این حال طی دو سال اخیر بسیاری از تولیدکنندگان فعال در این صنعت در تأمین مواد اولیه. دریافت ارز نیمایی و واردات قطعه با مشکلات عدیده‌ای مواجه شده‌اند؛ وزارت صمت نیز هر بار با در میان کشیدن موضوع تحریم و کمبود منابع ارزی از کمک به تولیدکنندگان سر باز زده است.

حال در چنین شرایطی، وارد کنندگان لوازم خانگی بوش آلمان توانستند. مجوز ترخیص کالا ۴۲۰ کانتینر لوازم خانگی بوش در گمرک با ارزش بیش از ۱۰ میلیون دلار را اخذ کند. اتفاقی که نشان از شکل‌گیری رانت و انحصاری گسترده در بازار لوازم خانگی دارد. و اعتراض سایر فعالان این صنعت را در پی داشته است.

ادامه مطلب

.
.
.
.
.
تصلا (تصویر صنعت لوازم الکترونیک)

قدرت مودم جیبی را دست کم نگیرید!

تلویزیون‌های رول شونده تی سی ال به بازار می‌آید

شاید این مطالب را هم بپسندید

جدیدترین مطالب قطار وبگردی

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از