سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

مسئولان وعده مهار گرانی لوازم خانگی را دادند

tesla teslapress24.com ۲۸ آذر ۹۹ دیدگاه ۴۷

مهار گرانی لوازم خانگی با عرضه مستقیم

معاون امور صنایع وزارت صمت از عرضه مستقیم لوازم خانگی از تولیدکننده به مصرف‌کننده خبر داد

تصلا – معاون امور صنایع وزیر صنعت. معدن و تجارت با بیان این که گران شدن لوازم خانگی مربوط به گرانی در تولید نیست بلکه در بازار این اتفاق افتاده است. گفت: در حال مشخص کردن جامعه هدف برای عرضه مستقیم لوازم خانگی از تولید‌کننده به مصرف‌کننده هستیم.

معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) با اشاره به ممنوعیت واردات ۷۰ درصد کالاهای لوازم خانگی. مهم‌ترین دلیل گران بودن لوازم خانگی را نرخ ارز عنوان کرد و گفت: اینکه با افزایش نرخ ارز قیمت‌ها بلافاصله افزایش پیدا می‌کند. مربوط به گرانی در تولید نیست بلکه در بخش توزیع و خرده فروشی این اتفاق افتاده است. چراکه تولیدکنندگان پیش از افزایش قیمت باید با دستگاه‌های نظارتی از جمله سازمان حمایت هماهنگی کنند.

خردادماه امسال افزایش قیمت لوازم خانگی خبرساز شده و در نهایت سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد. که در قیمت‌های لوازم خانگی بازنگری شده. تلویزیون حداکثر ۲۰ درصد و سایر لوازم خانگی حداکثر ۲۵ درصد مجاز به افزایش قیمت نسبت به بهمن سال گذشته هستند. و همه تولیدکنندگان و عرضه کنندگان لوازم خانگی ملزم شدند قیمت‌های خود را در سامانه ۱۲۴ ثبت کنند. با این حال با افزایش نرخ ارز دوباره گزارش‌هایی از افزایش قیمت در این بازار شنیده شد.

در مهر ماه امسال نرخ ارز در بازار آزاد از ۳۰ هزار تومان گذشت. اما حالا در کانال ۲۶ هزار تومان قرار دارد، با این حال با وجود اینکه در ماه‌های گذشته شاهد گرانی قیمت لوازم خانگی بیشتر کالاها بودیم …

ادامه مطلب.
.
.
.
تصلا (تصویر صنعت لوازم الکترونیک)

قدرت مودم جیبی را دست کم نگیرید!

تلویزیون‌های رول شونده تی سی ال به بازار می‌آید

جدیدترین مطالب قطار وبگردی را از دست ندهید!

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از