سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

آغاز رجیستری غیرحضوری موبایل از فردا

tesla teslapress24.com ۰۱ دی ۹۹ دیدگاه ۵۲

مسافران در صورت عدم ثبت اطلاعات در مبادی ورودی، دیگر امکان ادامه فرایند رجیستری غیرحضوری موبایل را ندارند

آغاز رجیستری غیرحضوری موبایل از فردا

تصلا – معاون فنی گمرک ایران می‌گوید، با غیرحضوری شدن رجیستری گوشی تلفن همراه از اول دی، مسافران باید توجه داشته باشند. در صورت عدم اظهار و ثبت اطلاعات در مبادی ورودی، دیگر امکان ادامه فرایند غیرحضوری رجیستری در سامانه را نخواهند داشت.

مکاتبه اخیر گمرک ایران با ستاد مبارزه با قاچاق کالا در مورد تبعات رجیستری حضوری. آن هم در شرایط کرونایی موجود موجب شد طی مذاکرات صورت گرفته. روال رجیستری گوشی در مبادی ورودی تغییر کند.

در ۱۲ مهر امسال بر اساس ابلاغیه ای به گمرکات اجرایی. قرار شد هرگونه ثبت غیرحضوری تلفن‌ همراه و بعد از خروج از گمرکات اجرایی (مبادی ورودی) توسط مسافرین ممنوع شود. و اظهار و ثبت تلفن همراه مسافران فقط در محل مبادی ورودی و پس از احراز هویت دقیق و تشخیص غیرتجاری بودن. و طی تشریفات گمرکی در لحظه ورود به کشور انجام شود.

اما طولی نکشید که تشکیل صف‌های طولانی و چند ساعته موجب تعلل بسیار مسافران در سالن های ورودی شد. که نه تنها موجب ایجاد خطر برای مسافران، بلکه کارکنان گمرک با توجه به محدودیت های موجود شد.

در نهایت گمرک ایران طی نامه‌ای به ستاد مبارزه با قاچاق کالا با اعلام گزارشی از شرایط موجود درخواست کرد. که جهت جلوگیری از شیوع بیماری کرونا و همچنین در راستای رضایت‌مندی مسافران ورودی و نظام مند کردن فرایند رجیستری. اجرای طرح رجیستری غیرحضوری موبایل ، به صورت غیرحضوری و پس از انجام استعلامات سیستمی از واحد گذرنامه و در مکانی غیر از مبادی ورودی گمرک انجام شود …

ادامه مطلب

.
.
تصلا (تصویر صنعت لوازم الکترونیک)

قدرت مودم جیبی را دست کم نگیرید!

تلویزیون‌های رول شونده تی سی ال به بازار می‌آید

جدیدترین مطالب قطار وبگردی را از دست ندهید!

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از