سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

نحوه استعلام گارانتی لوازم خانگی و موبایل

tesla teslapress24.com ۰۲ دی ۹۹ دیدگاه ۴۹

سامانه استعلام گارانتی می‌تواند مانع از فروش لوازم خانگی تقلبی شود؟

نحوه استعلام گارانتی لوازم خانگی و موبایل

تصلا – سامانه جامع گارانتی لوازم خانگی که به منظور ساماندهی به خدمات پس از فروش محصولات گوناگون. مانند موبایل و لوازم خانگی طراحی و راه‌اندازی شده، ابزار موثری برای شناسایی کالای اصل از اقلام غیراصل است.

یکی از مهم‌ترین مشکلات خریداران لوازم خانگی، استفاده از خدمات پس از فروش معتبر و مناسب است. نکته جالب توجه اینجاست. که با وجود اینکه بیش از دو سال و نیم از ممنوعیت واردات لوازم خانگی به کشور می‌گذرد. عموم مردم از این مسئله بی‌اطلاع هستند؛ چرا که برندهای خارجی هنوز هم با استفاده از حربه قاچاق در بازار عرضه می‌شوند. اما محصولی که در داخل کشور فاقد نمایندگی فعال است. طبیعتاً خدمات پس از فروشی هم ندارد و به عبارت دیگر تلاش خریدار برای استفاده از خدمات گارانتی به جایی نمی‌رسد.

در این بین برخی از سودجویان با ایجاد شرکت‌های صوری و ارائه کارت‌های گارانتی تقلبی. باعث بی‌اعتمادی مردم به خدمات پس از فروش شده‌اند، تا جایی که برخی خریداران کالا پس از اینکه برای محصول خریداری شده مشکلی به وجود می‌آید. به سرعت متوجه می‌شوند که این کارت‌های گارانتی تقلبی ارزشی نداشته و باید مجدداً آن کالا را تهیه کنند. به همین دلیل و با توجه به چند برابر شدن قیمت لوازم خانگی. اطلاع از فرآیند استعلام اصالت این کالاها، بیش از پیش برای مردم ضرورت پیدا کرده است.

از همین رو، سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان برای فراهم شدن امکان تشخیص کالاهای تقلبی از کالاهای اصیل. سامانه جامع گارانتی لوازم خانگی را طراحی و راه‌اندازی کرده است.

ادامه مطلب

.
.
تصلا (تصویر صنعت لوازم الکترونیک)

قدرت مودم جیبی را دست کم نگیرید!

تلویزیون‌های رول شونده تی سی ال به بازار می‌آید

جدیدترین مطالب قطار وبگردی را از دست ندهید!

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از