سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

مقصر گرانی لوازم خانگی کیست؟

tesla teslapress24.com ۲۱ دی ۹۹ دیدگاه ۳۶

ادعای افزایش خودسرانه قیمت‌ لوازم خانگی فرافکنی است

تصلا – دبیرکل انجمن لوازم‌خانگی گفت: در صورتی که مواد اولیه قابل تامین باشد. تولید کننده قادر به گران‌فروشی نیست، زیرا باید قیمت‌ها در سامانه ۱۲۴ وزارت صنعت ثبت شود. و بر این اساس هرگونه ادعای گرانی خودسرانه قیمت‌ لوازم خانگی فرافکنی است.

«عباس هاشمی» افزود: قیمت محصولات نهایی در صنعت لوازم‌خانگی ناشی از چند عامل از جمله قیمت مواد اولیه. و هزینه‌های مترتب بر تولید از جمله قیمت انرژی، دستمزد و غیره است.

وی، به‌ طور نمونه با اشاره به نحوه محاسبه قیمت ورق فولادی، یادآور شد: قیمت این ماده اولیه بر اساس میانگین قیمت‌های جهانی برپایه شاخص «متال‌بولتن». نرخ ارز و «حاشیه رقابت» تعیین می‌شود که مورد آخری با توجه به بازار مزایده، همواره دست‌کم ۱۵ درصد بالاتر از قیمت بورس است.

وی گفت: با توجه به کافی نبودن و محدودیت عرضه، بسیاری واحدهای تولیدکننده. لوازم‌خانگی به‌ناچار نیمی از نیازشان به ورق را از بازار آزاد تهیه می‌کنند، این گرانی لوازم خانگی درخصوص برخی دیگر از مواد و قطعات گاهی تا چند برابر است.

این مقام صنفی ادامه‌داد: از طرفی، سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان نیز اجازه افزایش بیش از ۲۵ درصدی به تولیدکنندگان نداده است. بر این اساس هر واحد تولیدی به‌طور متوسط ۱۵ تا ۲۰ درصد و در زمان کسادی بازار حتی با درصد سودهای تک رقمی به قیمت تمام شده خود برای مصرف‌کنندگان می‌افزایند.

وی یادآوری‌کرد:‌ آخرین درخواست برای افزایش لوازم خانگی قیمت از سوی واحدهای تولیدکننده مربوط به خردادماه امسال بود. که ۲۰ درصد برای تلویزیون و ۲۵ درصد برای یخچال ‌فریزر و اجاق گاز اعمال شد.

ادامه

.
.
.
تصلا (تصویر صنعت لوازم الکترونیک)

قدرت مودم جیبی را دست کم نگیرید!

تلویزیون‌های رول شونده تی سی ال به بازار می‌آید

جدیدترین مطالب قطار وبگردی را از دست ندهید!

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از