سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

برند سازی، مشکل اصلی صنعت لوازم خانگی است

tesla teslapress24.com ۲۶ دی ۹۹ دیدگاه ۴

دبیر انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان لوازم‌خانگی:مشکل اصلی صنعت لوازم‌خانگی در تعدد واحدهاست

برندسازی، مشکل اصلی صنعت لوازم‌خانگی است

تصلا – با خروج خارجی‌ها از بازار بزرگ و جذاب ایران، مسوولان در تلاشند. تا تولیدکنندگان بزرگ داخلی لوازم‌خانگی را به سمت ایجاد برند ملی و پس از آن حضور در بازارهای جهانی سوق دهند.

به اعتقاد برخی کارشناسان این حوزه، برندسازی نیازمند «متولی» است. یک متولی که دولتی نبوده بلکه یک رهبر بخش خصوصی وجهه‌دار باشد و بتواند همه را با خود همراه کند.

آنان می‌گویند: صنعت لوازم‌خانگی در ایران در بسیاری موارد هنوز وابسته به خارج است. به‌طور مثال در زمینه تولید کمپروسور با وجود تلاش‌های انجام شده در گذشته. اما وابستگی ۱۰۰ درصدی وجود دارد و این قبیل مسائل مانعی بر سر راه برندسازی است.

همچنین برخی دیگر از تعامل نداشتن شرکت‌های بزرگ لوازم‌خانگی و اینکه همواره به عنوان رقیب به یکدیگر نگاه می‌کنند. به عنوان مانعی بزرگ بر سر راه برندسازی یاد می‌کنند. و معتقدند: امروز نیاز است تا شرکت‌های بزرگ با یکدیگر کار مشترک انجام دهند تا ارزش‌افزوده برای همه تولیدکنندگان ایجاد شود.

در این زمینه، «ابوالقاسم شانه‌ساز»، دبیر انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان لوازم‌خانگی کوچک افزود: برندسازی به نحوه ارتباط ما با دیگر کشورها بازمی‌گردد، اینکه چقدر به ما اجازه تبلیغات بدهند یا تسهیلات و امکاناتی بتوان در اختیار مردم آن کشورها قرار داد تا از محصولات ایرانی استقبال کنند.

وی بیان‌داشت: به‌طور مثال در کشوری نظیر ترکیه که با سرمایه‌گذاری آلمان‌ها در سال‌های گذشته امروز خود به تولیدکننده و صادرکننده لوازم‌خانگی تبدیل شده و حتی نیاز اتحادیه اروپا را تامین می‌کند، نمی‌توان از نفوذ و گسترش محصولات ایرانی صحبت کرد.

ادامه

.
.
.
تصلا (تصویر صنعت لوازم الکترونیک)

قدرت مودم جیبی را دست کم نگیرید!

تلویزیون‌های رول شونده تی سی ال به بازار می‌آید

جدیدترین مطالب قطار وبگردی را از دست ندهید!

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از