سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

یارانه ۱۱۲ هزار میلیاردی دولت در جیب دلالان

tesla teslapress24.com ۰۳ بهمن ۹۹ دیدگاه ۳۲

یارانه ۱۱۲ هزار میلیاردی دولت در جیب دلالان

ترکش قیمت ‌گذاری دستوری فولاد بر تن بورس و بازار لوازم خانگی

تصلا – تولید ۱۲ میلیون قلم لوازم خانگی در سال جاری هدفی است. که سیاست‌گذاران این صنعت برای سال جاری تعیین کرده‌اند و با توجه به آمار موجود در مسیر تحقق آن هم قرار گرفته‌اند. با این حال اعضای انجمن صنایع لوازم خانگی ظرفیت تولید این صنعت را بیش از ۱۹ میلیون قلم در سال می‌دانند.

این فعالان صنعت معتقدند بعضی از سیاست‌های ابلاغی، دسترسی به این مهم را با چالش مواجه ساخته‌اند. که ازجمله آنها می‌توان به قیمت گذاری دستوری سهام فولاد در بورس کالا از سوی وزارت صمت اشاره کرد. قیمت‌ گذاری دستوری فولاد در حالی به نام حمایت از تولیدکننده و مصرف‌کننده صورت می‌گیرد که منتفعان نهایی آن دلالان و قاچاقچیان هستند.

سقوط آزاد بورس پس از یک دستور

علیرضا رزم‌حسینی که چهار ماه است سکان هدایت وزارت صمت را بر عهده گرفته. شانزدهم دی ماه از تغییر قیمت پایه عرضه شمش فولادی در بورس کالا از ۸۰ درصد کشور‌های همسود به ۷۰ درصد خبر داد. دستوری که البته با مخالفت سازمان بورس و مجلس همراه شد. زیرا در قیمت‌گذاری اخیر هیئت دولت برای محصولات فولادی در بورس که مورد تأیید بورس کالا هم قرار گرفت، مبنای قیمت‌گذاری به اندازه ۸۰ درصد نرخ کشور‌های آسیای میانه CIS بود، بر این اساس به نظر می‌رسد اقدام اخیر وزیر صنعت بدون هماهنگی با هیئت دولت است؛ از سوی دیگر اصولاً از لحاظ حقوقی چنین اختیاری برای وزیر صنعت وجود ندارد که برای سازمان بورس و زیرمجموعه‌های آن تعیین تکلیف کند.

ادامه

.
.
تصلا (تصویر صنعت لوازم الکترونیک)

قدرت مودم جیبی را دست کم نگیرید!

تلویزیون‌های رول شونده تی سی ال به بازار می‌آید

جدیدترین مطالب قطار وبگردی را از دست ندهید!

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از