سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

۱۵ درصد بازار لوازم خانگی قاچاق است

tesla teslapress24.com ۰۵ بهمن ۹۹ دیدگاه ۱۱

دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی ایران: ۱۵ درصد بازار لوازم خانگی قاچاق است

تصلا – دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی ایران افزود: کالایی که به شکل قاچاق وارد کشور می‌شود، خدمات پس از فروش ندارد و با توجه به اینکه گمرکی نمی‌پردازد. و هزینه آن چنانی هم بر آن مترتب نیست، به لحاظ قیمتی می‌تواند ارزان‌تر از تولید داخل باشد. در کنار اینکه دستگاه‌ها با بازار لوازم خانگی قاچاق مبارزه می‌کنند. نیاز شدید به فرهنگ سازی در این بخش داریم چراکه اصالت کالای قاچاق مشخص نیست.

هاشمی گفت: لوازم خانگی که به ایران قاچاق می‌شود، محصولاتی هستند که قرار بود به عراق، امارات، شمال آفریقا و … صادر شوند. و به دلیل عدم جذب در بازار این کشورها، به سوی بازار ایران سرازیر شده اند این در حالیست که شرکت‌ها برای تولید لوازم خانگی. استانداردهای متفاوت آب و هوایی و الگوی مصرف را در بازار هدف در نظر می‌گیرند و تغییراتی در کالا ایجاد می‌کنند تا باب میل آن منطقه باشد. حتی اگر کالای بازار لوازم خانگی قاچاق اصل هم باشد باز مصرف کننده متوجه نیست که این کالا مختص بازار عراق ساخته شده است.

وی ادامه داد: به دلیل عدم فرهنگ سازی، اغلب مصرف کنندگان تمایل به استفاده از کالای غیرایرانی دارند. و برخی هم از این فرهنگ، سود به جیب می‌زنند. البته فرهنگ استفاده از کالای غیر ایرانی فقط در بین مردم شایع نیست. بلکه مسئولان نیز نیاز به این فرهنگ سازی دارند.

هاشمی تصریح کرد: اینکه برای تولید تسهیلاتی با بهره ۱۸ درصد می‌دهند منطقی نیست؛ این شیوه برخورد با تولید در کشور ما در حالی است که بازار لوازم خانگی قاچاق….

ادامه

.
.
تصلا (تصویر صنعت لوازم الکترونیک)

بومی‌سازی ۴۰ درصد از تولیدات لوازم خانگی

تلویزیون‌های رول شونده تی سی ال به بازار می‌آید

جدیدترین مطالب قطار وبگردی را از دست ندهید!

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از