سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

مهم ترین عوامل یک پیتزای خوب

dell ghatar.com ۰۷ بهمن ۹۹ دیدگاه ۶۸

بسیاری از مشتریان فست فودها تمایل دارند که از یک فست فود خاص پیتزا بخرند. البته که عوامل زیادی در رضایت یک مشتری تاثیر دارد. اما قطعا طعم پیتزا از مهم ترین و اولین عوامل تاثیرگذار بر رضایت مشتری شماست. طعم پیتزای شما تا حد زیادی به دستپخت آشپز و رسپی شما بستگی دارد ولی عوامل مشترکی هم وجود دارد که معمولا نادیده گرفته می شود.

تنها کسانی این عوامل را درنظر می‌گیرند که می‌خواهند متمایز از بقیه باشند. اگر شما هم به دنبال تمایز با فست فودهای مشابه هستید این سه عامل مهم را از دست ندهید.
 
جعبه پیتزا
خرید جعبه پیتزا شاید به نظر شما ضروری نیاید. شاید تصور کنید جعبه پیتزا در طعم پیتزایی که به دست مشتری می‌رسد تاثیری چندانی نداشته باشد. اما جعبه پیتزا تاثیر بسیار زیادی در طعم و بوی پیتزای شما دارد. اگر جعبه پیتزا مناسب نباشد یا هواکش درستی نداشته باشد می‌تواند باعث بوی بد پیتزا شود و اکثر مردم تصور می‌کنند این بوی بد از مواد پیتزا مثل پنیر پیتزا، گوشت یا هرچیز دیگری است. جعبه پیتزا از مقواهای مختلف با جنس های مختلف تولید می‌شود که حتما باید پیش از سفارش بخوبی بشناسید. بهترین جعبه پیتزا موجود در بازار جعبه ایفلوت بهداشتی است. این جعبه در بین فست فودها محبوبیت زیادی دارد.

پیتزای خوب

خمیر پیتزا
از مواد بسیار مهم در پیتزا، خمیر پیتزا است. آماده کردن خمیر پیتزا از کارهای زمانبر است. خیلی از کسانی که در خانه پیتزا تهیه می‌کنند این خمیر را از نانوایی تهیه می‌کنند. چرا که درست کردن یک خمیر مناسب زمان زیادی می‌برد. یکی از راه حل‌های خوب برای این مشکل، استفاده از خمیر پیتزاهای موجود در بازار است. خمیر پیتزا مهم ترین بخش پیتزای شماست. پس باید بهترین خمیر پیتزا را انتخاب کنید. یک خمیر پیتزای خوب می‌تواند پیتزای شما را لذتبخش‌تر کند.

پیتزای خوب

فر پیتزا
فر پیتزا مهم‌ترین عضو یک فست فود است. فست فود را بدون پیتزا نمی‌توان تصور کرد. حجم بالایی از فروش فست فودها را پیتزا تشکیل می‌دهد. فر پیتزا در طبخ پیتزا نقش بسیار مهمی دارد. برای خرید یک فر خوب باید عوامل مختلفی را در نظر بگیرید. میزان فضای آشپزخانه، نوع پیتزا، هزینه و… از عواملی هستند که باید به آن‌ها توجه کنید. فر پیتزا ۴ نوع مختلف دارد که هرکدام کیفیت خاص خود را دارند. انواع مختلف فر عبارتند از فر ریلی، فر تنوری، فر صندوقی و فر ترکیبی. فر پیتزای تنوری معمولا بالاترین کیفیت طبخ پیتزا را دارد و مدیران رستوران و فست فود این فر را ترجیح می‌دهند.

پیتزای خوب

برندها و رستوران های مطرح اتفاقی برند نشده‌اند. اگر یک رستوران توانسته است در دل مشتریان خود جا باز کند، به دلیل توجه به همین جزئیات است. در بازار رقابتی رستوران و فست فود اگر نتوانید بین خود و رقبا تمایز ایجاد کنید مجبور می شوید به درآمد محدود راضی باشید و یا از بازار خارج شوید. پیتزا پرمصرف ترین محصول فست فود است.  با یک پیتزای خوب یک امضای خوشمزه برای رستوران خود ایجاد کنید.

رپورتاژ آگهی

جدیدترین مطالب قطار وبگردی را از دست ندهید!

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از