سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

معضل بزرگ تعمیرکاران با لوازم خانگی خارجی گارانتی‌ دار

tesla teslapress24.com ۱۰ بهمن ۹۹ دیدگاه ۱۹

لوازم خانگی خارجی گارانتی ‌دار مشکل اصلی تعمیرکاران

کالای مورد نیاز تعمیر وارد نمی‌شود

علی اکبر ایلخانی در مورد مشکلات این صنف گفت: مشکلات ما بیشتر مربوط به لوازمی می‌شود که وابسته به خارج از کشور هستند. واردات این لوازم خانگی خارجی گارانتی‌ دار گاهی با مشکل مواجه می‌شود.

رئیس اتحادیه تعمیرکاران لوازم خانگی و الکترومکانیک تصریح کرد: شرکت‌ها دستگاه وارد کرده و فروخته‌اند. و کالا را گارانتی‌ لوازم خانگی خارجی کرده‌اند. اما کالای مورد نیاز تعمیر وارد نمی‌شود که به مشکل برمی‌خورند. و مشتری باید ۴ یا ۵ ماه برای تعمیر آن که گارانتی شده بود صبر کند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: شکایت‌هایی از طرف مشتریان در اتحادیه ثبت می‌شود که لوازم برقی را برای تعمیر داده‌اند. گارانتی هم داشته اما نتوانستند بگیرند. با شرکت که صحبت می‌کنیم. می‌گویند لوازم مورد نیاز برای تعمیر نیست یا وارد نشده یا در گمرک مانده یعنی کالا زمانی گارانتی شده تحریم نبوده ولی حالا تحریم شده است. قطعات کالاهای داخلی در بازار موجود است البته کمی گران است.

ایلخانی همچنین افزود: خواسته ما از دولت این است که به تولیدکنندگان و خدمات دهندگان یعنی تعمیرکنندگان در زمینه‌های گوناگون مانند سوبسید برق، واردات و غیره کمک کند.

این در حالی است که افزایش قیمت لوازم خانگی باعث شده مردم گرایش بیشتری به تعمیر لوازم خانگی داشته باشند و لذا به جای خرید مجدد با تعمیر لوازم خانگی سعی می‌کنند، مدت بیشتری از لوازم خانگی قبلی خود استفاده کنند.

افزایش قیمت لوازم خانگی باعث افزایش ۹۰درصدی مراجعه مردم برای تعمیر لوازم خانگی خارجی گارانتی‌ دار شده است. اما همزمان با این افزایش ۹۰ درصدی سوء استفاده و کم‌فروشی نیز در این بازار بیشتر شده است.

ادامه

.
.
.
تصلا (تصویر صنعت لوازم الکترونیک)

بومی‌سازی ۴۰ درصد از تولیدات لوازم خانگی

تلویزیون‌های رول شونده تی سی ال به بازار می‌آید

جدیدترین مطالب قطار وبگردی را از دست ندهید!

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از