سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

مشکلی که با کاهش نرخ ارز هم بر طرف نشد

tesla teslapress24.com ۱۲ بهمن ۹۹ دیدگاه ۵۴

چرا لوازم خانگی با کاهش نرخ ارز ارزان نشد؟

افزایش گرایش مردم به لوازم خانگی ایرانی

تصلا – اکبر پازوکی در مورد آخرین وضعیت بازار لوازم خانگی. گفت: این بازار همچنان در شرایط رکود به سر می‌برد و علیرغم اینکه انتظار می‌رود با نزدیک شدن به ایام پایانی سال رونق در بازار ایجاد شود. اما به علت کاهش قدرت خرید مردم، همچنان رکود بر بازار حاکم است.

وی در مورد وضعیت قیمت‌ها در بازار لوازم خانگی با توجه به کاهش نسبی قیمت ارز در یک ماه اخیر.گفت: بعد از کاهش قیمت دلار بلافاصله نمی‌توان انتظار کاهش قیمت تولیدات لوازم خانگی داخلی را داشت. زیرا به هر حال در دو نیم سال گذشته مدام شیب افزایشی قیمت را داشته‌ایم. و برای کاهش قیمت‌ها نیز شیب نزولی قیمت باید برای مدتی استمرار یابد تا تاثیر خود را بر قیمت تمام شده تولید بگذارد.

رئیس اتحادیه فروشندگان و تولید کنندگان لوازم خانگی بیان داشت: قطعا بخشی از تولیدات فعلی مربوط به خریدهای قبلی مواد اولیه با قیمت ارز بالاتر است بنابراین نمی‌توان انتظار داشت بلافاصله پس از کاهش نرخ ارز در بازار شاهد کاهش قیمت تولیدات بود، اما حداقل تاثیر کاهش قیمت ارز جلوگیری از افزایش قیمت‌ها است.

دلایل کاهش قاچاق لوازم خانگی در بازار

وی در مورد وضعیت عرضه لوازم خانگی قاچاق بیان داشت: بعد از توقف واردات لوازم خانگی و همچنین افزایش تولید لوازم خانگی داخلی به لحاظ کمی و کیفی عرضه لوازم خانگی قاچاق در بازار کاهش یافته است.

پازوکی با تاکید بر اینکه هیچ کاسب شناسنامه‌داری اقدام به عرضه لوازم خانگی قاچاق نمی‌کند، گفت: واردات لوازم خانگی قاچاق نیز اقدامی سازمان یافته است …

ادامه

.
.
.
تصلا (تصویر صنعت لوازم الکترونیک)

بومی‌سازی ۴۰ درصد از تولیدات لوازم خانگی

تلویزیون‌های رول شونده تی سی ال به بازار می‌آید

جدیدترین مطالب قطار وبگردی را از دست ندهید!

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از