سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

قدر نمایی بازار صادرات لوازم خانگی ایرانی

tesla teslapress24.com ۱۳ بهمن ۹۹ دیدگاه ۲۶

ضرورت تولید صادرات محور لوازم خانگی

لوازمـخانگی صادراتی ایرانی کدامند؟

تصلا – با این حال به نظر می‌رسد دستیابی به این حجم از صادرات خوش‌بینانه باشد. چراکه دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی ایران هم طی نشستی خبری ارزش صادراتی لوازم خانگی را در سال به‌طور میانگین ۲۵۰ میلیون دلار دانست. اما باید توجه داشت که اکنون تمام شرایط مهیاست. تا یک جهش در حضور لوازم خانگی صادراتی ایرانی در کشورهای دیگر اتفاق بیفتد و فعالان این حوزه در سال ۱۴۰۰ تمام توان خود را روی تولید صادرات ‌محور بگذارند.

ممنوعیت واردات؛ عاملی برای رشد قاچاق

تا اوایل سال گذشته شاید واردات بی‌رویه لوازم خانگی و قاچاق گستردۀ آن مهم‌ترین مانع خودنمایی برندهای لوازم خانگی ایرانی به حساب می‌آمد؛ در روزهایی که شرکت‌های معتبری نظیر ال جی و سامسونگ بازار ایران را به جولانگاهی برای خود تبدیل کرده بودند. مشخصاً برندهای ایرانی که زیر فشار تحریم‌ها و نوسانات ارزی قرار داشتند، جایی برای مانور پیدا نمی‌کردند. البته سیاست‌گذاری نادرست دولت‌ها در این زمینه عرصه را بیش از پیش برای برندهای ایرانی تنگ کرد. و شرکت‌های بنامی نظیر «ارج» و «آزمایش» که روزی سردمدار صنایع ایران بودند، در سایۀ همین بی‌تدبیری‌ها به مرحلۀ ورشکستگی رسیدند.

گذشته از حمایت بی‌چون و چرای دولت‌ها از واردات لوازم خانگی. قاچاق و ورود غیرقانونی لوازم خانگی به کشور نیز همواره گلوگاهی نفس‌گیر برای فعالان داخلی صنعت صادرات لوازم خانگی بوده است. دوازدهم خرداد سال جاری عبدالمجید اجتهادی، مدیرکل پیشگیری و نظارت بر امور قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی. در مصاحبه‌ای علام کرد: نیمی از لوازم خانگی مصرف‌شده در کشور قاچاق است.

ادامه

.
.
.
تصلا (تصویر صنعت لوازم الکترونیک)

بومی‌سازی ۴۰ درصد از تولیدات لوازم خانگی

تلویزیون‌های رول شونده تی سی ال به بازار می‌آید

جدیدترین مطالب قطار وبگردی را از دست ندهید!

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از