سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

گارانتی تقلبی لوازم خانگی قاچاق !

tesla teslapress24.com ۲۱ فروردین ۰۰ دیدگاه ۲۸

نایب رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی از خرید و فروش گارانتی تقلبی خبر داد!

لوازم خانگی قاچاق با برگه گارانتی تقلبی

گارانتی تقلبی کالاهای قاچاق

تصلا– برخی فروشندگان با چاپ گارانتی تقلبی از مردم پول‌های گزاف می‌گیرند و حالا کالاهای قاچاق هم گارانتی می‌شوند!

نایب رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی گفت: کالاهای قاچاق هم گارانتی می‌شوند. یعنی برخی شرکت‌ها از برچسب‌های تقلبی (گارانتی) بابت فروش اجناس خود استفاده می‌کنند و به مردم تحویل می‌دهند که این گارانتی‌ها مورد تائید سازمان صمت و اتحادیه لوازم خانگی نیست.

هزینه نصب کالاهای قاچاق با گارانتی جعلی چقدر است؟ محمد اسلامیان گفت: برخی شرکت‌های نامعتبر بابت نصب و اعطای کارت گارانتی یک دستگاه یخچال ساید بای ساید از مردم ۵۰۰ هزار تومان، بابت نصب یک تلویزیون ۲۰۰ هزار تومان و بابت لباس‌شویی ۴۰۰ هزار تومان می‌گیرند.

به گفته این فعال صنفی، هدف فروشندگان لوازم خانگی از اعطای این گارانتی‌ها جلب نظر مردم است تا خریدار به اجناس اعتماد کنند و کالای مورد نظر را بخرند. این گارانتی‌ها دقیقا همانند گارانتی‌های معتبر چاپ می‌شوند اما هیچ اعتباری ندارد و فروشندگان بابت هر اتفاقی از مردم هزینه جداگانه می‌گیرند.

نایب رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی همچنین گفت: با اعطای گارانتی تقلبی از سوی فروشندگان چنانچه کالا در طول یک سال استفاده ایراد پیدا کرد یا دچار نقص فنی شد با نصب قطعه جدید یا تعمیر کالا هزینه جدیدی از مردم گرفته می‌شود که این کار کاملا غیرقانونی است.

قبل از خرید وارد سامانه جامع گارانتی شوید
او به مردم توصیه کرد: برای خرید لوازم خانگی باید به سه نکته توجه شود. از نمایندگی‌های مجاز خرید کنند. فروشگاه زیر نظر اتحادیه باشد. قبل از خرید، گارانتی مورد نظر را در سامانه جامع گارانتی چک کنند.

اسلامیان همچنین از راه‌اندازی سامانه جامع گارانتی خبر داد که این سامانه سال گذشته رونمایی شده بود(نحوه استعلام گارانتی لوازم خانگی و موبایل). او گفت: در تمام بازارها گارانتی تقلبی وجود دارد اما با راه‌اندازی سامانه جامع گارانتی فروش کالای تقلبی ساماندهی شده است. همچنین مردم می‌توانند با درج کد در این سامانه زمان گارانتی مورد نظر را چک کنند.

کارت‌های فیزیکی گارانتی جمع‌آوری می‌شود
لوازم خانگی خارجی گارانتی‌دار مشکل اصلی تعمیرکاران

سایر مطالب تصلا (تصویر صنعت لوازم الکترونیک)

جدیدترین مطالب قطار وبگردی را از دست ندهید!

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از