سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

واقعا رفع موانع با وجود تحریم ها ممکن است؟!

tesla teslapress24.com ۲۲ فروردین ۰۰ دیدگاه ۶

«تصلا» از موانع موجود در صنعت لوازم خانگی گزارش می‌دهد

جهش تولید نیازمند تحقق قوانین بالادستی

لوازم خانگی یکی از صنایعی است که به زعم مسئولان وزارت صمت و اعضای انجمن صنایع لوازم خانگی طی سال گذشته جهش تولید را تجربه کرد. صنعتی که دست‌اندرکاران آن معتقدند در صورت پشتیبانی‌ها و رفع موانع تولید در سال جاری به صادرات هم دست می‌یابد.
رهبر معظم انقلاب در پیام نوروزی خود شعار «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» را برای سال ۱۴۰۰ برگزیدند تا نقشه راه صنایع مختلف در سال جاری هم بر مبنای حمایت از تولید و رفع موانع موجود باشد.
صنعت لوازم خانگی کشور که سال قبل آمار تولید بیش از ۱۴ میلیون قلم کالا را برجای گذاشته بود تا شعار «جهش تولید» را در این سال محقق سازد، برای ادامه این روند و حتی ورود به عرصه‌های بین‌المللی و جهانی، اکنون بیش از هر چیز نیاز به پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها از سوی مراجع مسئول دارد.
حال باید دید دولتمردان، قانون‌گذاران و نهادهای قضائی که در این سال با چالش‌های مختلفی مواجه هستند، آیا می‌توانند رشد و رونق تولید لوازم خانگی را در سال جدید هم محقق سازند یا در گیر و دار تحریم، تورم، رکود، کرونا و …، پشتیبانی و رفع موانع از تولید در حاشیه باقی می‌ماند؟

صنعت لوازم خانگی جهش تولید را تجربه کرد؟

رفع موانع و جهش تولید در صنعت لوازم خانگی

شاید اصلی‌ترین دلیل کارشناسانی که از وقوع جهش تولید در این صنعت سخن می‌گویند به آمار کمّی تولید مربوط می‌شود. در حالی که طی سال گذشته تولید ۱۲ میلیون قلم لوازم خانگی هدف‌گذاری شده بود، اما بر اساس گزارش معاونت امور صنایع وزارت صمت این آمار به ۱۴ میلیون قلم رسید تا مسئولان از جهش تولید در این صنعت سخن بگویند.

گرچه می‌توان این مهم را به فال نیک گرفت و آن را به مثابه حرکت به سمت رونق تولید دانست، ولی نباید در خواب این آمار فرو رفت و از دیگر مؤلفه‌هایی که مصداق حمایت از تولید هستند غفلت کرد.

ادامه مطلب…

مطالب مرتبت

تصلا (تصویر صنعت لوازم الکترونیک)

جدیدترین مطالب قطار وبگردی را از دست ندهید!

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از