سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

استمرار جهش تولید لوازم خانگی ضمانتی ندارد!

tesla teslapress24.com ۲۵ فروردین ۰۰ دیدگاه ۸

اقتصاد دولتی؛ بزرگ‌ترین مانع پیش روی تولید/تضمینی برای استمرار جهش تولید لوازم خانگی وجود ندارد

عباس هاشمی، دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی ایران می‌گوید

در نبود مدل اقتصادی مدون پشتیبانی و مانع‌زدایی از تولید میسر نیست و معتقد است در نبود مدل اقتصادی مدون و پیشرفته، صنایع تولید اهمیت خود را از دست می‌دهند و بازارهای غیرمولد جذابیت بیشتری پیدا می‌کنند. هاشمی همچنین اقتصاد دولتی را بزرگ‌ترین مانع پیش‌روی صنایع تولیدی می‌داند.

استمرار جهش تولید لوازم خانگی ضمانتی ندارد!

تصلا– تولید ۱۵ میلیون قلم لوازم خانگی در سال ۱۳۹۹ کافی است تا مسئولان دولت و وزارت صمت از تحقق «استمرار جهش تولید» در صنعت لوازم خانگی و عبور از هدف‌گذاری انجام‌شده در این سال سخن به میان آورند. این در حالی است که در اسناد بالادستی کشور توسعۀ تولید و حمایت از کالای ایرانی صرفاً در افزایش تیراژ خلاصه نمی‌شود و به موضوعاتی نظیر بهبود کیفیت کالا و خدمات پس از فروش، حضور در بازارهای منطقه‌ای و بین‌المللی، رشد نقش بخش خصوصی در اقتصاد و صنایع، افزایش رقابت‌پذیری و … تأکید دارند.

شاید اگر چنین مؤلفه‌هایی در تحلیل‌های مسئولان گنجانده شود، با وسواس بیشتری نسبت به تحقق جهش تولید در سال ۱۳۹۹ سخن به میان آورند. زیرا هنوز موانع زیادی در مسیر توسعه تولید در کشور وجود دارد بر اساس آن رهبر معظم انقلاب شعار «تولید؛ پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» را برای سال جاری انتخاب کردند. برای بررسی این موضوع با دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران صحبت کردیم.

صنعت لوازم خانگی ایران که همچون سایر صنایع طی دو سال اخیر روزهای پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشته، اکنون با موانع زیادی دست و پنجه نرم می‌کند که اگر پشتیبانی‌های لازم در موعد مقرر صورت نگیرد، نمی‌توان به استمرار جهش تولید در سال جاری امیدوار بود.

شاید به همین دلیل است که دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران در گفت‌وگوی اختصاصی با «تصلا» تضمینی برای تکرار تولید ۱۵ میلیون قطعه لوازم خانگی در سال جاری نمی‌بیند.

در ادامه گفت‌وگوی تفصیلی «تصلا» با این فعال صنعت لوازم خانگی را می‌خوانید

جهش تولید نیازمند تحقق قوانین بالادستی

سایر مطالب تصلا (تصویر صنعت لوازم الکترونیک)

جدیدترین مطالب قطار وبگردی را از دست ندهید!

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از