سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

تحلیل های وب ۱۳۹۹-۱۴۰۰: تحلیل بنیادی سهام های وب

dell ghatar.com ۳۱ فروردین ۰۰ دیدگاه ۱۱

معرفی شرکت: شرکت داده گستر عصر نوین در تاریخ ۱۳۸۲/۰۹/۱۰ در اداره کل ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسیده و با اخذ پروانه فعالیت از سازمان تنظیم مقررات، و ارتباطات رادیویی به عنوان یکی از شرکت های ارائه دهنده خدمات انتقال داده  (PAP) به ارائه سرویس دسترسی اینترنت پرسرعت (ADSL) پرداخت و طی شش سال نخست فعالیت خود موفق به جذب بیش از ۵۰,۰۰۰ مشترک خدمات اینترنت پرسرعت گردید.

تحلیل بنیادی سهام های وب

در سال ۱۳۸۸ و با عنایت به رویکرد ملی خصوصی سازی و آزادسازی اقتصادی در صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات این شرکت توسط سهامداران جدید خریداری شده و موفق شد ظرف مدت دو سال عملیات نصب و راه اندازی شبکه جدید را به پایان برساند.

عرضه اولیه سهام شرکت داده گستر عصر نوین با نماد “های ‌وب” در تاریخ ۲۲/۶/۹۶ صورت گرفت و معادل ۹ درصد از سهام این شرکت به قیمت هر سهم ۲۸۵۰ ریال در بورس تهران کشف قیمت و معامله شد.

تحلیل بنیادی سهام های وب

معرفی کلی نماد

نام شرکت: داده گسترعصرنوین

نماد بورسی: های وب

سال تاسیس: ۱۳۸۲

پذیرفته شدن در بورس: ۱۳۹۶

گروه: اطلاعات و ارتباطات

محصولات و خدمات: خدمات IT

سهامداران (عمده):

  • شخص حقیقی ۵۴%
  • شرکت گسترش الکترونیک مبین ایران سهامی خاص ۴٫۲۶%
  • موسسه رفاه وتامین اتیه امید ۲%
  • بانک کارآفرین-شرکت سهامی عام-۲۶%
  • BFMصندوق.س.ا.ب.اندیشه زرین پاسارگاد ۱٫۱۳%
  • شرکت آوای عرصه پارس سهامی خاص ۱%
  • شرکت سرمایه گذاری مهرگان سرمایه پارس-سهامی عام ۱٫۰۷%

تحلیل بنیادی سهام های وب

سایر نمونه تحلیل بنیادی را می‌توانید در سایت همیار سرمایه مشاهده کنید.

در این مطلب به بررسی مختصری از تحلیل های وب عملکرد این سهم در سال۹۹ می‌پردازیم.
 
تحلیل های وب و بررسی گزارش عملکرد آن در نه ماهه ۹۹:
شرکت در آذر ماه۹۹ معادل  ۱۵۴۸٫۵ میلیارد ریال درآمد داشته که در مجموع نه ماهه سال مالی خود به درآمد ۱۲,۶۳۲٫۳ میلیارد ریالی رسیده است. درآمد آذر نسبت به ماه قبل ۳ درصد افزایش و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۲۳۹ درصد افزایش داشته است.

مجموع درآمد نه ماهه شرکت نسبت به مشابه سال گذشته ۲۵۱ درصد افزایش است و میانگین درآمد نه ماهه نسبت به میانگین دوازده ماهه سال قبل ۱۶۹ درصد بیشتر می باشد.

درآمد دی ماه ۱۴۱۴میلیارد ریال و درآمد شرکت در بهمن و اسفند ماه نیز به ترتیب ۱۲۴۲ اسفند ۱۴۹۷میلیارد ریال بوده است.

مجموع درآمد ۱۲ ماهه شرکت های وب طبق گزارش اسفند ماه مبلغ ۱۶۷۸ میلیارد تومان (۱۶۷۸۰ میلیارد ریال ) می باشد این در حالی است که کل فروش سال قبل شرکت  ۶۲۵۷ میلیارد ریال بوده.  متوسط درآمد ماهیانه شناسایی شده طی ۱۲ ماهه منتهی به سال مالی۹۹ های وب ۱,۳۹۸,۳۸۹ میلیون ریال می‌باشد. این مبلغ در ۱۲ ماهه سال۹۸ بلغ بر ۵۲۱,۴۲۵ میلیون ریال بوده که رشد ۱۶۸ درصدی داشته است.

در نمودار روند فروش ماهانه شرکت در سه سال اخیر قابل مشاهده می‌باشد.

تحلیل بنیادی سهام های وب

فصل پاییز نیز یکی از بهترین عملکردهای فصلی شرکت بوده است که درآمد عملیاتی های وب ۶ درصد و بهای تمام شده آن ۲۶ درصد افزایش یافت. این امر موجب کاهش ۱۳ درصدی سود پائیز نسبت به تابستان شد.

طبق گزارش فروش ماهانه های وب، شرکت در ۳ماهه چهارم سال ۹۹، ۴۱۵ میلیارد تومان فروش داشته که درآمد حاصل از فروش فصلی آن می‌باشد. با این اوصاف، درآمد حاصل از فروش و ارئه خدمات های وب در زمستان۹۹ نسبت به فصل گذشته (پائیز) با کاهش ۱۰ درصدی همراه بوده است.

در مجموع  Eps ttm شرکت نیز با گزارش نه ماهه نسبت به گزارش قبلی ۲۵ درصد افزایش یافته است.

شرکت داده گستر عصر نوین با نماد های وب، در گزارش نه ماهه خود در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته، با رشدی ۴۲۶ درصدی به ازای هر سهم ۱,۴۴۲ ریال سود محقق کرده است.
 
ریسک شرکت:
مهمترین ریسک که شرکت با آن مواجه است مربوط به نرخ ارز و تحولات سیاسی بین المللی می باشد.
 
تغییرات سرمایه شرکت:
سرمایه شرکت از سال ۹۱ تا ۹۶ به میزان ۷۰۰ درصد افزایش یافته است و از رقم ۵۰ میلیارد تومان به ۴۰۰ میلیارد تومان رسیده است

مجوز افزایش سرمایه های وب به‌منظور جبران مخارج سرمایه ای و اصلاح ساختارمالی از سرمایه فعلی که ۴,۰۰۰,۰۰۰ میلیون ریال می‌باشد به ۸,۳۴۰,۰۰۰۰ میلیون ریال (۱۰۹%) که ۵۱% از محل سود انباشته و ۵۸% از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها می‌باشد صادر شده است.
 
جمع بندی
در این مقاله ما مختصری به تحلیل سهام های وب پرداختیم و به شما اطلاعاتی از نحوه دارای ها و رشد سهم داده ایم چنان چه علاقمند به مطالعه و بررسی سایر سهم های بازار بورس دارید پیشنهاد میکنیم از سایت همیار سرمایه دیدن نمایید.

رپورتاژ آگهی

جدیدترین مطالب قطار وبگردی را از دست ندهید!

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از